loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Róża Thun o debacie w PE: Nie ma na tyle wykształconej debaty o UE, żeby większość obywateli to rozumiała
Opublikowano dnia 17.11.2017 15:56
"Jest takie niebezpieczeństwo (...), że wszyscy zaczynają mówić o sankcjach, czegoś się przestraszają, wydaje mi się, że z komunikacją tutaj jest podstawowy problem. Bo nie mamy jeszcze na tyle wykształconej debaty o Unii Europejskiej żeby większość obywateli rozumiała o co chodzi" - mówiła Róża Thun w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet.

Róża Thun, screen video
Europosłanka stwierdziła, że jeśli Platforma Obywatelska wyrzuci ją ze swych szeregów za feralne głosowanie w PE, bez problemu "dostosuje się do tego co będzie". Wyraziła jednak przekonanie, że taki scenariusz nie nastąpi.
 

Ja argumentowałam za rezolucją, inni [z PO] de facto też. Tylko był 1 punkt sporny, dotyczący przekazania całej sprawy do Rady (...) [Rezolucja] podkreśla, jak rząd niszczy demokrację, włącza nieszczęsny marsz 11 listopada. Trudno mi zagłosować przeciwko temu tekstowi, bo jeszcze raz nawołuje polski rząd do przyzwoitego zachowania się


- mówiła Róża Thun.
źródło: radio zet, twitter


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Po Helsinkach Rosja przygotowuje się na nowe sankcje i nie chce ustępować nawet na krok.
Amerykańska elita, dość jednogłośnie, niezależnie od orientacji skrytykowała postawę prezydenta Trumpa na konferencji prasowej kończącej szczyt w Helsinkach. Teraz Kongres chce wysłuchać relacji tłumaczki uczestniczącej w rozmowach „w cztery oczy” z Rosyjskim prezydentem, bo jak widać, amerykańscy deputowani nie mają zaufania do prezydenta i obawiają się, że w trakcie rozmów poczynił jakieś zbyt daleko idące deklaracje czy wręcz koncesje na rzecz Moskwy. Ten kontekst wewnątrzamerykański jest niesłychanie ważny, a sądząc z zachowania Trumpa, który tłumaczył się publicznie i korygował swe słowa (podważające zaufanie do służb specjalnych), wręcz najważniejszy. Wydaje się, że niezależnie od tego, co stało się w Helsinkach, teraz, zarówno administracja, jak i Kongres dążyły będą z jednej strony do udowodnienia, że żadnego zmiękczenia politycznej presji na Rosję nie będzie (administracja) albo do takiego związania rąk prezydentowi, aby nawet gdyby chciał żadnego resetu nie mógł zrealizować (Kongres).
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Wg. najnowszych badań 2/3 Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego od Putina
Według najnowszych badań socjologicznych, dwie trzecie Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego, niż Putin. To oczywiście skutek propagandy ich mediów mainstreamowych plus tradycyjny niemiecki antyamerykanizm. Ciekaw jestem jak wypadłyby takie badania u nas? Szacuję, że pół na pół. W końcu ich media w naszym kraju również nie próżnują. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że deficyt budżetowy na koniec roku wyniesie tylko ok. 50% planowanego
Mimo, że nie ma jeszcze danych dotyczących realizacji budżetu państwa na koniec czerwca 2017 roku, pojawia się coraz więcej analiz sporządzanych przez banki, z których wynika, że deficyt budżetowy na koniec roku wyniesie około 50% planowanego w wysokości 41,5 mld zł.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.