loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Róża Thun o debacie w PE: Nie ma na tyle wykształconej debaty o UE, żeby większość obywateli to rozumiała
Opublikowano dnia 17.11.2017 15:56
"Jest takie niebezpieczeństwo (...), że wszyscy zaczynają mówić o sankcjach, czegoś się przestraszają, wydaje mi się, że z komunikacją tutaj jest podstawowy problem. Bo nie mamy jeszcze na tyle wykształconej debaty o Unii Europejskiej żeby większość obywateli rozumiała o co chodzi" - mówiła Róża Thun w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet.

Róża Thun, screen video
Europosłanka stwierdziła, że jeśli Platforma Obywatelska wyrzuci ją ze swych szeregów za feralne głosowanie w PE, bez problemu "dostosuje się do tego co będzie". Wyraziła jednak przekonanie, że taki scenariusz nie nastąpi.
 

Ja argumentowałam za rezolucją, inni [z PO] de facto też. Tylko był 1 punkt sporny, dotyczący przekazania całej sprawy do Rady (...) [Rezolucja] podkreśla, jak rząd niszczy demokrację, włącza nieszczęsny marsz 11 listopada. Trudno mi zagłosować przeciwko temu tekstowi, bo jeszcze raz nawołuje polski rząd do przyzwoitego zachowania się


- mówiła Róża Thun.
źródło: radio zet, twitter


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.