REKLAMA

Premier: Rząd kładzie duży nacisk, by realizowano projekty infrastrukturalne w północno-wschodniej Polsce

"Polska północno-wschodnia ma duży potencjał rozwojowy. Rząd kładzie nacisk na projekty infrastrukturalne w tym regionie" – mówiła premier Beata Szydło na czwartkowej konferencji w Kancelarii Premiera. Komisja Transportu i Turystyki PE przyjęła raport europosła PiS Tomasza Poręby dotyczący dotyczy rozwoju infrastruktury transportowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Unia Europejska dała tym samym zielone światło dla Via Carpatia, międzynarodowej drogi ekspresowej biegnącej z Litwy przez Polskę aż do Grecji wzdłuż wschodniej granicy UE.
 Premier: Rząd kładzie duży nacisk, by realizowano projekty infrastrukturalne w północno-wschodniej Polsce
/ fot. P. Tracz / KPRM

Polska północno-wschodnia ma duży potencjał rozwojowy. Rząd kładzie nacisk na projekty infrastrukturalne w tym regionie – mówiła premier Beata Szydło na czwartkowej konferencji w Kancelarii Premiera. Komisja Transportu i Turystyki PE przyjęła raport europosła PiS Tomasza Poręby dotyczący dotyczy rozwoju infrastruktury transportowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Unia Europejska dała tym samym zielone światło dla Via Carpatia, międzynarodowej drogi ekspresowej biegnącej z Litwy przez Polskę aż do Grecji wzdłuż wschodniej granicy UE.

Inwestycje w Polsce północo-wschodniej

Premier Beata Szydło podkreślała, że rząd kładzie nacisk na projekty infrastrukturalne w Polsce północno-wschodniej również ze względów strategicznych oraz bezpieczeństwa. Jednocześnie poinformowała, że Parlament Europejski przyjął raport europosła Tomasza Poręby na temat infrastruktury transportowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to pierwszy w historii PE kompleksowy dokument poświęcony w całości rozwojowi infrastruktury w tym regionie. To bardzo istotne dla rozwoju Polski. To są informacje, które w najbliższych latach będziemy przekuwali na konkretne projekty infrastrukturalne. Dzięki temu Polska północno-wschodnia i cała nasza ojczyzna będą się dynamicznie rozwijać – podkreślała szefowa rządu.

Biało-czerwona drużyna PiS dla rozwoju Polski

Premier pogratulowała Tomaszowi Porębie sukcesu i przyjęcia przez PE raportu jego autorstwa. Jak mówiła, europosłowie PiS są dowodem na to, że „można działać skutecznie na rzecz państwa Polskiego będąc w PE” i przyjmować strategiczne dla naszego kraju projekty. Wszystkie działania biało-czerwonej drużyny, która tworzy rząd PiS, naszą reprezentację w europarlamencie, nasz klub, nasze zaplecze parlamentarne w Polsce są skoncentrowane na realizacji programu, który zobowiązaliśmy się zrealizować. Stoimy po stronie zwykłych obywateli, dbamy o interesy Polaków, by mogli godnie żyć oraz myśleć o stabilizacji i rozwoju – podsumowała premier.

W konferencji prasowej w KPRM obok premier Beaty Szydło wziął też udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz europoseł PiS Tomasz Poręba.

Via Carpatia

Via Carpatia to planowana międzynarodowa trasa, która przebiegać ma z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Via Carpatia jest dla polskiego rządu jedną z najbardziej strategicznych inwestycji. Droga ta przyspieszy rozwój gospodarczy Polski północo-wschodniej. Wokół szlaku pojawi się wiele firm, ruszą inwestycje i powstaną nowe miejsca pracy. Poza tym zwiększy się bezpieczeństwo naszego kraju.
 

Źródło: premier.gov.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura