REKLAMA

Dziś w Warszawie rozpocznie konferencja bliskowschodnia

Główne spotkania związne z konferencją bliskowschodnią będą się odbywały w Zamku Królewskim i na Stadionie Narodowym. W Warszawie jest już Mike Pompeo, sekretarz stanu USA. Przed rozpoczęciem konferencji do Polski przybędzie także wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence.
 Dziś w Warszawie rozpocznie konferencja bliskowschodnia
/ pixabay.com
Do niedzieli potrwają utrudnienia w ruchu w obrębie niektórych rejonów stolicy, od kilku dni przywrócono także tymczasowe kontrole graniczne w obrębie UE. Wszystko to związane jest ze współorganizowaną przez Polskę i USA konferencję bliskowschodnią. Obecność na niej potwierdziło 60 krajów, w tym 11 państw arabskich.

Całkowicie zamknięte będą okolice Placu Zamkowego, gdzie odbywać się będą główne spotkania związane z konferencją. Znacznie zwiększona będzie także obecność policji w stolicy. Służby zabezpieczać mają m.in. manifestacje przeciwników konferencji.

Oficjalnie konferencja rozpocznie się 13 lutego kolacją na Zamku Królewskim - rozmowy będą poprzedzone wystąpieniami prezydenta Dudy, wiceprezydenta Pence'a oraz przedstawicieli krajów Bliskiego Wschodu. Jutro na Stadionie Narodowym rozmowy rozpocznie szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz oraz sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

Głównymi tematami konferencji mają być możliwości zakończenia konfliktów bliskowschodnich oraz takie kwestie jak przeciwdziałanie terroryzmowi i udzielanie pomocy humanitarnej poszkodowanym. 
adg

źródło: TVP Info, TVP Parlament, TT

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura