Szczecin: W niedzielę przed mszą świętą na zakrystii pobito księdza

W niedzielę koło godziny 17 w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie trzech sprawców w wieku 30-40 lat napadło i pobiło księdza, a także jednego z pracowników parafii. Poszkodowani trafili do szpitala.
 Szczecin: W niedzielę przed mszą świętą na zakrystii pobito księdza
pixabay.com

Trzech sprawców w wieku ok. 30-40 lat pobiło księdza i zraniło w policzek w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Mężczyźni wtargnęli przed mszą świętą. Dodatkowo zażądali ornatów i chcieli dokonać świętokradztwa czyli odprawienia przez nich mszy


- podaje radioszczecin.pl. Z relacji świadków wynika, że napastnicy po wejściu do zakrystii najpierw dopominali się o szaty liturgiczne, gdyż "chcieli odprawić mszę". Następnie uderzyli pracownika kościoła - pana sprawującego funkcję kościelnego - a następnie rzucono się na proboszcza, któremu zadawano obrażenia m.in bijąc różańcem po twarzy. Napastnicy po pobiciu mieli wyjść "uśmiechnięci i zadowoleni".

Funkcjonariusze policji na miejscu zatrzymali jednego z agresorów. Dwaj kolejni zostali ujęci przez służby godzinę później.

źródło: radioszczecin.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura