Kompletna klapa akcji #NieŚwirujIdźNaWybory. Nawet Wirtualna Polska..

Celebryci i inni "obrońcy demokracji" wzięli udział w akcji nagrywania filmików, na których dziwnie się zachowują i namawiają do wzięcia udziału w wyborach. Akcja #NieŚwirujIdźNaWybory według wielu sprawia również wrażenie szydzenia z osób chorych psychicznie. Krytykowana jest nawet w "wiodących mediach"
 Kompletna klapa akcji #NieŚwirujIdźNaWybory. Nawet Wirtualna Polska..
/ Wikimedia Commons screen YouTube

Internauci oburzeni akcją: "Nie świruj, idź na wybory". "Kpina z niepełnosprawnych". "Nie świruj, idź na wybory!" - apelują w krótkich filmikach znani aktorzy. Internauci nie zostawiają na akcji suchej nitki. Zdaniem wielu z nich, artyści dopuścili się "parodiowania osób niepełnosprawnych". - To paskudne - krytykują.


- czytamy na Wirtualnej Polsce

- akcja jest niesmaczna. Po pierwsze, w kampanii pojawia się aspekt wyśmiewania osób cierpiących na choroby psychiczne. Do tej pory w naszej kulturze politycznej argumenty na poziomie wyzywania od "świrów” stanowiły raczej margines. Teraz grupa gwiazd sprzyjających liberalnej opozycji, mam nadzieję bezwiednie, być może z braku elementarnej wrażliwości, przekroczyła przyjęte do tej pory normy.


- pisze w komentarzu na Wirtualnej Polsce Łukasz Jankowski

Źródło: WP.pl

cyk
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe