REKLAMA

Prof. Cenckiewicz: Cytowanie aprobatywne podłych słów Wałęsy jest objawem kulturowego zdziczenia

- Cytowanie aprobatywnie (bo bez komentarza) podłych słów Wałęsy o mojej rzekomej współwinie za samobójczą śmierć jego syna, jest objawem kulturowego zdziczenia i upadku warsztatu dziennikarskiego Czuchnowskiego i gazety, która drukuje takie teksty - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz w komentarzu do tekstu dziennikarza Wyborczej pt. "Przychodzi Wałęsa do IPN. "Ile można cierpieć?""
 Prof. Cenckiewicz: Cytowanie aprobatywne podłych słów Wałęsy jest objawem kulturowego zdziczenia
/ screen YouTube

Jak już pisałem wielokrotnie: przez jakiś czas pisać o Lechu Wałęsie nie będę chcąc uszanować prośbę rodziny o uszanowanie żałoby po śmierci Przemysława Wałęsy. W dzisiejszej GW znany z antylustracyjnych tekstów Wojciech Czuchnowski napisał dwa artykuły o Wałęsie, w tym m. in. tekst „Przychodzi Wałęsa do IPN…”, w którym roi się od błędów, przekłamań i haniebnych sugestii związanych z wizytą Lecha Wałęsy na wczorajszej konferencji IPN. Niemal w każdym akapicie, a często i każdym zdaniu Czuchnowski zawarł jakąś nieprawdę.


- pisze Sławomir Cenckiewicz

Nieprawdą jest, że wycofałem się z wygłoszenia referatu pod wpływem deklaracji Wałęsy, że przybędzie on na konferencję IPN. Swoje stanowisko w tej sprawie złożyłem w poniedziałek 16 stycznia, zaś Wałęsa zamiar przyjścia do IPN złożył 18 stycznia wiedząc doskonale (opublikował mój wpis z FB), że zrezygnowałem z wygłoszenia referatu z uwagi na żałobę. 


- zarzuca podanie nieprawdy 

Sugestia Czuchnowskiego, że autentyzm teczek agenturalnych Wałęsy jest wyłącznym „twierdzeniem prawicy” jest ordynarną manipulacją. Trzymając się tej retoryki, w której historia jest domeną polityki, należało napisać, że „historycy kojarzeni z lewicą – Paczkowski, Friszke i Majchrzak orzekli, że akta „Bolka” są prawdziwe";


- tłumaczy

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura