Szef wywiadu zagranicznego Rosji: "Polska cichym wspólnikiem III Rzeszy od 1934 r."

Rosyjska polityka historyczna znów w natarciu. Siergiej Naryszkin, szef wywiadu zagranicznego Rosji, w rozmowie w programie na antenie telewizji „Zwiezda” dotowanej przez rosyjski MON powiedział, że „w rzeczywistości Polska stała się cichym wspólnikiem nazistowskich Niemiec już w 1934 roku”.
 Szef wywiadu zagranicznego Rosji: "Polska cichym wspólnikiem III Rzeszy od 1934 r."
Wikimedia - Wikimedia Commons
Naryszkin jest również szefem znanego z antypolskiej postawy Rosyjskiego Towarzystwa Historycznego. W dalszej części wypowiedzi dodał, że podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow zostało „wymuszone na ZSRR” i zapewniło dwuletni spokój, podczas którego udało się poprawić obronność kraju.

–Sowiecki wywiad dostarczał szczegółowych i regularnych informacji. Przywództwo sowieckie widziało cały cynizm i, powiedziałbym, podłość polityki ustępstw państw zachodnich, która w rzeczywistości spychała hitlerowskie Niemcy na wschód. Należy pamiętać, że Polska była jednym z pierwszych krajów, które zawarły traktat o nieagresji. To było w 1934 roku. I co ciekawe, był tajny aneks do tego traktatu, zgodnie z którym, jeśli Niemcy dopuszczają się agresji wobec innego kraju, Polska nadal będzie przestrzegać zasady neutralności. To znaczy, że w rzeczywistości Polska stała się milczącym wspólnikiem agresora już w 1934 roku


 – mówił cytowany przez Wprost.pl Naryszkin, powtarzając kłamliwą tezę, od lat stosowaną w rosyjskiej propagandzie o rzekomych tajnych protokołach między Polską a III Rzeszą.

Źródło: Wprost.pl


 

Ankieta
Czy popierasz weto Polski i Węgier do budżetu UE?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz weto Polski i Węgier do budżetu UE?
Tygodnik

Opinie

Popkultura