Jest prokuratorski zarzut dla 21-letniego kierowcy Seicento

Prokuratura Okręgowa w Krakowie zarzuciła 21-letniemu Sebastianowi K. nieumyślne naruszenia zasad ruchu drogowego oraz niezasygnalizowanie manewru.
zrzut ekranu
Youtube.com

Podczas konferencji prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie poinformował również, że premier Beata Szydło zostanie przesłuchana, gdy pozwoli na to stan jej zdrowia.

Prokuratura zarzuca Sebastianowi K. nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego oraz niezasygnalizowanie manewru. Zdaniem Prokuratury kierowca Seicento nie zachował ostrożności i był bezpośrednim sprawcą wypadku.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie poinformował także, że przejazd kolumny rządowej odbywał się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 18:30 w Oświęcimiu. Rządowa kolumna trzech samochodów, w której pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku, wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu. Kierowca limuzyny rządowej, próbując uniknąć skutków zderzenia odbił w lewo. Na poboczu uderzył w drzewo. Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi.

Źródło: TVP Info, telewizjarepublika.pl


Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: