Hołownia wściekły: "Pozabijamy własne dzieci"

Prezydent powinien zwołać Radę Gabinetową zamiast gadać o oczkach wodnych – skrytykował pomysł Andrzeja Dudy kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.
 Hołownia wściekły: "Pozabijamy własne dzieci"
PAP/Rafał Guz
Dziś wypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony przez ONZ. Przypada 4 dni po dniu dziecka, a to przecież my dorośli urządzamy im świat. Kiedy dziecko widzi uschnięte drzewo lub sarnę, której wycięto las reaguje płaczem. Pyta, dlaczego tak się dzieje? – mówił na konferencji prasowej poświęconej kryzysowi klimatycznemu kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Prezenter TVN twierdzi, że "przedstawiciele tych Wód Polskich lub spółek skarbu państwa patrzą tylko na swoich wiceministrów i ministrów na partyjne polecenie".
 

– Przez lata środowisko było w głębokim poważaniu (...). Z takim podejściem pozabijamy własne dzieci – uważa Hołownia.


Zdaniem kandydata na prezydenta potrzebny jest plan na kilkanaście lat, aby uratować środowisko i osiągnąć neutralność klimatyczną. Hołownia stwierdził również, że rządzący powinni już 15 lat temu ocenić, że "produkcja energii z węgla jest kosztowna i nieopłacalna". – Mamy chronić górników, nie kopalnie – dodał.

– Prezydent powinien zwołać Radę Gabinetową zamiast gadać o oczkach wodnych – skrytykował pomysł Andrzeja Dudy i zapytał: – Gdzie był prezydent Andrzej Duda przez ostatnie 5 lat? Przecież mamy katastrofalną suszę, zaraz żywność zacznie kosztować tyle, ile wcześniej nie kosztowała, zaczną padać kolejne gospodarstwa domowe.

/wp.pl


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura