Karczewski: Jacek Saryusz-Wolski na szefa RE - myślę, że Donald Tusk to wymyślił

- Uważam, że ewentualna kandydatura eurodeputowanego PO Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej byłaby lepsza niż obecnego przewodniczącego Donalda Tuska - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia Stanisław Karczewski.
zrzut ekranu Karczewski: Jacek Saryusz-Wolski na szefa RE - myślę, że Donald Tusk to wymyślił
zrzut ekranu / Youtube.com
W poniedziałek brytyjski dziennik "Financial Times" donosił, że premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

Pytany o te informacje we wtorkowych „Sygnałach dnia” Karczewski odpowiedział:

 - Myślałem właśnie, kto to wymyślił - myślę, że to Donald Tusk to wymyślił, to jest moja teza. Oczywiście nie wiem, to są spekulacje i również to, co powiedziałem, być może jest nieprawdziwe. Natomiast pamiętam sytuację sprzed dwóch lat, kiedy Donald Tusk zaklinał się, że nie będzie starał się o żadne stanowisko, że nie będzie zabiegał o żadne stanowisko (…) nawet mówił, że to należy się innemu politykowi

- powiedział marszałek Senatu.


- (Tusk) mówi, że jest zainteresowany, choć oficjalnie jego kandydatura nie została jeszcze zgłoszona i nieoficjalnie również już wiemy, że kilka państw deklaruje, że nie poprzez Donalda Tuska; to nie tylko Polska ma negatywną opinię, politycy Prawa i Sprawiedliwości, bo rząd jeszcze się nie wypowiedział.


 - mówił gość Polskiego Radia.

Pytany o to, czy w jego ocenie ewentualna kandydatura Saryusz-Wolskiego byłaby dobra, Karczewski powiedział:

- Uważam, że byłaby to lepsza kandydatura niż kandydatura Donalda Tuska. Eurodeputowany PO jest politykiem bardziej obiektywnym oraz nigdy nie wypowiadał się tak krytycznie o polskim rządzie jak Donald Tusk.

źródło: Polskie Radio


 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe