REKLAMA

"Mordy na Żydach i Białorusinach w imię czystego narodu". Syn prawej ręki Kiszczaka o Wyklętych. Lewica

Maciej Gdula jest socjologiem i publicystą, nauczycielem akademickim, politykiem Lewicy, której najistotniejszą częścią jest postkomunistyczne SLD powstałe na gruzach PZPR. Jest również synem Andrzeja Gduli, wiceministra spraw wewnętrznych w PRL i prawej ręki Kiszczaka.
 "Mordy na Żydach i Białorusinach w imię czystego narodu". Syn prawej ręki Kiszczaka o Wyklętych. Lewica
/ Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Adrian Grycuk
Czytaj również: [Tylko u nas] Tadeusz Płużański: Zastępca Kiszczaka honorowany w Żywcu

- Cały kult tzw. żołnierzy wyklętych służy gloryfikacji ludzi dokonujących mordów na Żydach czy Białorusinach w imię stworzenia czystego narodu polskiego. Dlatego ten kult jest nieakceptowalny dla kogokolwiek, kto chce Polski bez etnicznych obsesji i otwartej


- napisał Maciej Gdula

- Andrzej Gdula (rocznik 1942) wiceministrem spraw wewnętrznych, a zarazem szefem Służby Polityczno-Wychowawczej MSW, był od grudnia 1984 do lipca 1986. Zdaniem historyka Antoniego Dudka został skierowany tam z PZPR, aby „zrobić porządek w resorcie po zabójstwie ks. Popiełuszki”. Po zrealizowaniu tej misji awansował do KC PZPR jako kierownik „wydziału społeczno-prawnego ds. stosunków z MSW, MON i Kościołami.” Innymi słowy z ramienia partii nadzorował komunistyczne służby specjalne, w tym zbrodniczą sekcję „D” Departamentu IV MSW (zabójstwa przeciwników politycznych).


- pisał na temat jego ojca na naszych łamach historyk Tadeusz Płużański cyk

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura