Prezes PiS obejmie tekę wicepremiera? Semka: „Kaczyński wchodzi w rolę mediatora”

Nie ma co się oszukiwać. Wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego to rozdzielenie dwóch konfliktowych grup – twierdzi dziennikarz i publicysta "Do Rzeczy" Piotr Semka.
 Prezes PiS obejmie tekę wicepremiera? Semka: „Kaczyński wchodzi w rolę mediatora”
TVP INFO


Dziennikarz i publicysta Piotr Semka w dzisiejszym wydaniu „Salonu Dziennikarskiego” komentował negocjacje koalicyjne w Zjednoczonej Prawicy. Odniósł się także do doniesień o tym, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu i obejmie tekę wicepremiera.

Zdaniem Semki szef Prawa i Sprawiedliwości „wchodzi w rolę mediatora”. – Nie ma co się oszukiwać. Wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego to rozdzielenie dwóch konfliktowych grup – grupy Solidarnej Polski i grupy otoczenia premiera. Na linii między tymi dwoma ugrupowaniami krążyło wiele wzajemnych pretensji, oskarżeń, ale też pytanie czy nie różnice kierunku – twierdzi publicysta „Do Rzeczy”.

– Były zarzuty, że grupa Ziobry wciągnęła w sprawę LGBT, co jest moim zdaniem nieprawdą, bo jeśli ktoś kogoś wciągnął to osobnik używający określenia „Margot” – dodaje.

Zwrócił uwagę, że w związku z objęciem stanowiska wiceszefa rządu przez Kaczyńskiego mogą rodzić się pytania, czy „ministrowie nie będą orientować się na prezesa PiS, zamiast na premiera”.

– Powtórzę coś, co mówiłem przez ostatnie trzy tygodnie. Po wyborach trzeba było zorientować się, że wygrane wybory i wizja trzech lat spowodują, że wszystkie czynniki rządu będą chciały nowego resetu i rozepchania się łokciami. Trzeba było podejść do rekonstrukcji bardzo poważnie – podkreślił.

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura