REKLAMA

"Chcemy podpisać deklarację programową". Coraz bliżej koalicji Kukiza z PiS?

Chcemy podpisać z Prawem i Sprawiedliwością deklarację programową - poinformował w czwartek poseł Jarosław Sachajko (Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia). Mam nadzieję, że PiS w tej kadencji Sejmu będzie chciało korzystać z naszych pomysłów, które w ubiegłej kadencji już składaliśmy - dodał.
/ Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Sachajko pytany w czwartek w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy rozmowy Pawła Kukiza z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dotyczą poszerzenia koalicji rządzącej o Kukiz'15 odpowiedział: "Nie, takich rozmów nie ma".

"Chcemy podpisać z Prawem i Sprawiedliwością jakąś taką deklarację programową, aby nie tylko referenda, jednomandatowe okręgi wyborcze, ale również ustawa antykorupcyjna była, aby byli sędziowie pokoju, o których mówimy już wiele lat" - poinformował polityk Kukiz'15.

"Mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość w tej kadencji Sejmu będzie chciało korzystać z naszych pomysłów, które w ubiegłej kadencji już składaliśmy" - powiedział Sachajko.

Na pytanie, czy jest już blisko do podpisania tej deklaracji Sachajko odparł: "Zobaczymy. Te rozmowy cały czas trwają. Ja wczoraj również byłem na rozmowach z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, żeby ustalić szczegóły na co w tej kadencji PiS wyrazi zgodę" - zaznaczył polityk.

"Nie wyprzedzajmy faktów, żeby tego nie popsuć. Aczkolwiek tak, jak mówiłem wydaje mi się, że wszystko jest na dobrej drodze. Polska i Polacy zasługują na reformy. Tu trzeba po prostu pomagać rządowi, a nie zachowywać się jak totalna opozycja, która zachowuje się jak partyzantka, co pewien czas próbuje, gdzieś tam ugryźć" - powiedział Sachajko.

"I tu chyba zasługuje na przytoczenie słów pana Andrzeja Olechowskiego założyciela Platformy, który mówi, że Platforma w tej chwili jest bezideowa, nie ma pomysłu na Polskę" - dodał poseł. (PAP)

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura