REKLAMA

„To ja mogę oszukać Kaczyńskiego, a nie Kaczyński”. Kukiz o ewentualnej współpracy z prezesem PiS

Załóżmy, że prezes PiS mówi: "Dobrze, Kukiz, podpiszemy tę ustawę, ale my w zamian musicie zagłosować za jakąś tam naszą ustawą". Najpierw oni musieliby uchwalić naszą ustawę, a potem ja - ich projekt – powiedział w Polsat News lider Kukiz'15.
 „To ja mogę oszukać Kaczyńskiego, a nie Kaczyński”. Kukiz o ewentualnej współpracy z prezesem PiS
/ fot. YouTube / Onet News

Gościem „Wydarzeń” na antenie Polsat News był lider Kukiz’15 Paweł Kukiz, który odniósł się do tematu ewentualnego wejścia posłów jego partii do rządu Zjednoczonej Prawicy.

Kukiz zapowiedział, że nie ma zamiaru podpisywać porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością, ale nie wyklucza, że w głosowaniach nad niektórymi ustawami jego posłowie będą zgodni z partią rządzącą.

Podkreślił również, że jego celem nie jest administrowanie państwem lecz „niesienie idei mających naprowadzić Polskę na drogę państwa demokratycznego”.

Kukiz pozwolił sobie także na opisanie teoretycznej sytuacji, w której negocjuje nad współpracą z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

– Załóżmy, że prezes PiS mówi: "Dobrze, Kukiz, podpiszemy tę ustawę, ale my w zamian musicie zagłosować za jakąś tam naszą ustawą". Najpierw oni musieliby uchwalić naszą ustawę, a potem ja - ich projekt – stwierdził i jak dodał, to on może „oszukać Kaczyńskiego” a nie odwrotnie.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura