Dziennikarz: Dziękuje pan Bogu za Jarosława Kaczyńskiego? Polityk PiS: Ależ oczywiście

Do zaskakującej wymiany zdań pomiędzy Andrzejem Stankiewiczem a posłem PiS Piotrem Wawrzykiem doszło w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET.
Do zaskakującej wymiany zdań doszło w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. Dziennikarz: Dziękuje pan Bogu za Jarosława Kaczyńskiego? Polityk PiS: Ależ oczywiście
Do zaskakującej wymiany zdań doszło w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. / Radio ZET/Twitter

Poseł i wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk był jednym z gości w programie prowadzonym przez Andrzeja Stankiewicza
W pewnym momencie dziennikarz nawiązał do piątkowej wypowiedzi metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego.– To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich. Mamy także obowiązek dziękowania za dar ich życia dla Polski – mówił o braciach Lechu i Jarosławie Kaczyński duchowny, w trakcie mszy w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej. CZYTAJ WIĘCEJ

– Czy pan dziękuje Bogu za Jarosława Kaczyńskiego tak, jak chciałby tego metropolita Jędraszewski? – zapytał wiceministra Stankiewicz.

– Ależ oczywiście. Trudno się nie zgodzić przy całym dorobku politycznym, życiowym i tych wszystkich zasług które ma – odpowiedział bez wahania Wawrzyk.

 

 

– Poświęcił swoje życie dla ojczyzny. Ma ogromne zasługi dla tego, że jesteśmy w tym momencie, w którym jesteśmy. Prześledźcie Państwo całą jego drogę polityczną czy życiową, jeżeli postaracie się o odrobinę obiektywizmu to przyznacie mi rację – przekonywał dalej polityk.

Dziennikarz zapytał o to samo także drugiego gościa – posła PSL Marka Sawickiego, który odpowiedział: „Otóż ja mam Bogu za co dziękować, akurat nie za to”.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe