Kijowski: "Miałem być rycerzem na białym koniu", a media zachowały się jak "zawiedzona kochanka"

Założyciel i były lider Komitetu Obrony Demokracji nie traci rezonu. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" opowiada o tym, jak "próbowano go obsadzić w roli rycerza na białym koniu".
Lider KOD Mateusz Kijowski Kijowski:
Lider KOD Mateusz Kijowski / Lukasz2 - Praca własna/(CC0 1.0)

W ostatnich miesiącach media więcej piszą o problemach byłego lidera KOD niż o jego działalności politycznej. Mateusz Kijowski wciąż jednak aktywnie działa, ale jak twierdzi jest "wycinany przez media".

Między innymi z tego powodu działacz w maju napisał gorzki list do red. nacz. "Gazety Wyborczej" Adama Michnika CZYTAJ WIĘCEJ

„Wierzę, że wartości, które spowodowały, że się spotkaliśmy i polubiliśmy, nadal są dla nas obu ważne. Co prawda rok temu napisałeś, że nie znajdziesz w najbliższym czasie okienka, żeby ze mną porozmawiać, ale to na pewno wynikało z Twojego napiętego harmonogramu w obronie polskiej demokracji i wolnych mediów” – tłumaczy w liście Kijowski, który ma pretensje, że Michnik broni białoruskich opozycjonistów, a nie pomaga "obrońcom demokracji" w Polsce.

Rycerz na białym koniu

O ten właśnie list Kijowskiego zapytał dziennikarz „Rzeczpospolitej”, który chciał się dowiedzieć czy były lider KOD wraca do działalności publicznej.

– Napisałem do Adama, bo z przedstawicieli mediów z nim byłem chyba najbliżej i liczyłem na zrozumienie. Ja nigdzie nie muszę wracać, bo działam cały czas. Tyle że media mnie celowo wycinają – nawet ze zdjęć z organizowanych przeze mnie akcji –  tłumaczy działacz.

–  Na początku media rozdmuchały ogromne oczekiwania wobec mnie, próbowały mnie obsadzić w roli rycerza na białym koniu. Później chyba uznały, że nie spełniam tych oczekiwań. Zachowały się jak zawiedziona kochanka. Teraz mnie ignorują – skarży się dalej Kijowski.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe