REKLAMA

„Otrzymywali bardzo atrakcyjne propozycje handlowe od PiS”. Zaskakujące słowa Gowina

W środowej rozmowie na antenie RMF FM były już wicepremier stwierdził, że dzisiejsze posiedzenie Sejmu i głosowanie nad ustawą „lex TVN” jest „próbą charakteru posłów Porozumienia”. – Każdy z moich posłów otrzymywał bardzo atrakcyjne propozycje „handlowe” od PiS – zaznaczył Gowin.
 „Otrzymywali bardzo atrakcyjne propozycje handlowe od PiS”. Zaskakujące słowa Gowina
/ fot. PAP/Rafał Guz


Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek do prezydenta z wnioskiem o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii. W środę rano zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek poinformował, że partia, decyzją Zarządu Krajowego, opuszcza Zjednoczoną Prawicę, a parlamentarzyści Porozumienia odejdą z klubu PiS i utworzą koło parlamentarne.

– Partia Porozumienie podjęła decyzję o wyjściu ze Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS, teraz w swoich sumieniach decyzje będą podejmować poszczególne osoby – powiedział w środę lider Porozumienia.
 

„Propozycje handlowe od PiS”


W środowej rozmowie na antenie RMF FM były już wicepremier stwierdził, że dzisiejsze posiedzenie Sejmu i głosowanie nad ustawą „lex TVN” jest „próbą charakteru posłów Porozumienia”.

– Każdy z moich posłów otrzymywał bardzo atrakcyjne propozycje „handlowe” od PiS – dodał Gowin i podkreślił, że szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński „liczy na głosy Konfederacji”.

Zdaniem szefa Porozumienia w Sejmie istnieje „nieformalny sojusz podatkowy między PiS a częścią Lewicy z partią Razem”. – W ten sposób PiS w sprawach gospodarczych będzie realizował program skrajnie socjalistyczny – uważa były wicepremier.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura