14-letni bohater pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Dudę

14-letn chłopiec utonął próbując uratować żeglarzy, którzy wpadli do rzeki Pisa. Został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Pogrzeb 14-letniego Ernesta, 13 bm. w miejscowości Jeże. 14-letni bohater pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Dudę
Pogrzeb 14-letniego Ernesta, 13 bm. w miejscowości Jeże. / PAP/Tomasz Waszczuk

Do wypadku, w wyniku którego zginął 14-latek doszło we wtorek (10 sierpnia) na rzece Pisa, w Piszu. Jak relacjonują lokalne media, w okolicach mostu kolejowego, łódź żaglowa zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia.

Kiedy żaglówka zahaczyła o linie wysokiego napięcia, na pokładzie znajdowało się sześcioro turystów. Dwóch mężczyzn – w tym sternik – wpadło do wody. Załoga łódki zaczęła wzywać na pomoc. Widząc to, 14-latek który wraz z kolegami przechodził w pobliżu miejsca gdzie doszło do wypadku, rozebrał się i wskoczył do wody, aby ratować mężczyzn. Niestety nastolatek utonął ratując mężczyzn. CZYTAJ WIĘCEJ

Pogrzeb chłopca i medal od prezydenta

Dzisiaj w miejscowości Jeże odbył się pogrzeb 14-latka. W trakcie uroczystości chłopca żegnała rodzina, przyjaciele i koledzy z klubu Mazur Pisz.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda nadał chłopcu pośmiertnie medal „Za ofiarność i odwagę”, za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego.

 

 

Odznaczenie, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przekazał na ręce Rodziców prezydencki Doradca Łukasz Rzepecki.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe