REKLAMA

Opozycja walczy o odwołanie Witek. "Rozmawiamy ze wszystkimi. Nawet z posłami PiS-u"

Wiemy, że polityka władzy nie podoba się wielu osobom. W klubie wrze – komentował sytuację w PiS-ie – rzecznik KO Jan Grabiec .
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Opozycja walczy o odwołanie Witek.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

W połowie sierpnia Koalicja Obywatelska i Lewica zapowiedziały złożenie wniosków o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. CZYTAJ WIĘCEJ

"Polacy to widzą i nie chcą takiej polityki"

Jak tłumaczył na antenie RMF FM rzecznik PO Jan Grabiec, opozycja pracuje nad uzyskaniem większości do przegłosowania wniosku. 

– W tej sytuacji po prostu musimy próbować. Niezależnie od tego, czy tę próbę podejmiemy, czy ona się powiedzie – trzeba próbować. To jest zadanie opozycji. Sprawdzać czy ten mur kruszeje. Przez lata waliliśmy głową w mur, dziś widać pęknięcia. Trzeba cierpliwie wykorzystywać każde potknięcie obozu władzy – tłumaczył polityk.

Poseł podkreślił następnie, że odwołanie marszałek Witek leży w interesie wszystkich posłów, także tych w obozie władzy. – To, co zrobiła marszałek Witek na posiedzeniu Sejmu jest po prostu skandalem – stwierdził Grabiec.

– Oszukiwanie posłów, powoływanie się na ekspertyzy, których nie było. Oszustwo w biały dzień. Polacy to widzą i nie chcą takiej polityki – dodał poseł.

Dopytywany czy Koalicja Obywatelska prowadzi rozmowy o odwołaniu marszałek z Pawłem Kukizem Grabiec stwierdził: „Rozmawiamy ze wszystkimi. Nawet z posłami PiS-u, nie tylko z Pawłem Kukiza, bo wiem, że w tym klubie wrze. Wiemy, że polityka władzy nie podoba się wielu osobom”.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura