REKLAMA

Niespodzianka. Ludzie Tuska przegrywają wybory w regionach PO

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wygrał z Agnieszką Pomaską wybory na szefa PO w regionie pomorskim - wynika z wpisu posłanki KO na Twitterze.
Donald Tusk Niespodzianka. Ludzie Tuska przegrywają wybory w regionach PO
Donald Tusk / Flickr.com CC 2,0

"Gratulacje dla nowego Przewodniczącego Regionu Pomorskiego PO @strukmieczyslaw. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w tych ostatnich tygodniach. Mile wspominam wszystkie spotkania w pomorskich powiatach. Do zobaczenia na kolejnych!" - napisała Agnieszka Pomaska w sobotę wieczorem na Twitterze.

Przed wyborami posłankę wsparł m.in. lider PO Donald Tusk. Mieczysława Struka popierał natomiast dotychczasowy przewodniczący Sławomir Neumann.

Poseł Michał Jaros został szefem Platformy w regionie dolnośląskim - wynika z nieoficjalnych informacji PAP, choć oficjalnie wyniki jeszcze nie są znane. Pokonał on prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Poseł Michał Jaros w sobotę wieczorem zamieścił na swoim Twitterze tylko jedno słowo: "Dziękuję!".

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Jaros wygrał wybory na szefa dolnośląskiej PO, pokonując prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Oficjalne wyniki mają być ogłoszone dopiero za jakiś czas.

Jaros wygrał, choć poparcia Szełemejowi udzielili m.in. lider PO Donald Tusk, były lider i p.o. szefa dolnośląskich struktur Grzegorz Schetyna oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Posła Michała Jarosa popierali natomiast m.in. senator Bogdan Zdrojewski i poseł Robert Kropiwnicki.

Wojciech Saługa pozostanie szefem regionu śląskiego Platformy Obywatelskiej - w sobotę pokonał prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, otrzymując 67,2 proc głosów - wynika z informacji podanych na Twitterze Saługi.

"Dziękuję za Wasze głosy! Ruszamy do pracy, bo cel jest jeden #WygramyŚląskie" - napisał na Twitterze Saługa. Obok pojawiła się informacja, że otrzymał 67,2 proc. głosów.

Sam Saługa, który był także dotąd szefem regionu, potwierdził w rozmowie z PAP, że otrzymał 802 głosy, a jego rywal, Arkadiusz Chęciński 391 głosów.

Przed wyborami poparcia Sałudze udzielili: Borys Budka, europosłowie Jerzy Buzek i Jan Olbrycht oraz posłowie: Izabela Leszczyna, Krystyna Szumilas, Gabriela Lenartowicz, Tomasz Głogowski i Wojciech Król. Jego rywala, prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego wspierali zaś samorządowcy, m.in. Rafał Trzaskowski.

W regionie podkarpackim Platformy Obywatelskiej wygrał dotychczasowy przewodniczący Zdzisław Gawlik, który pokonał posła Marka Rząsę - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

W sobotę w Platformie Obywatelskiej odbywają się wybory szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego partii. Głosowanie trwało między godz. 10 a 18.

Podkarpacie jest jednym z sześciu regionów, gdzie był więcej niż jeden kandydat na szefa regionu. Z dotychczasowym przewodniczącym Zdzisławem Gawlikiem rywalizował poseł Marek Rząsa.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że większe poparcie uzyskał Gawlik. Informację tę potwierdził w rozmowie z PAP także Marek Rząsa. Oficjalne wyniki zostaną podane po zliczeniu głosów z wszystkich komisji

Były poseł Stanisław Żmijan został szefem PO w regionie lubelskim, ze znaczną przewagą pokonując dwóch rywali, Piotra Górskiego i Grzegorza Nowakowskiego - wynika z informacji PAP.

Region lubelski był jedynym, gdzie było aż trzech kandydatów na przewodniczącego. Rywalizowali oni o stanowisko, opuszczane przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Wybory ostatecznie wygrał były poseł PO Stanisław Żmijan, uzyskując, jak wynika z informacji PAP, 342 głosy. Piotr Górski otrzymał 81 głosów, a Grzegorz Nowakowski pięćdziesiąt kilka głosów.

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ ozk/

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura