REKLAMA

Zatrzymano kolejne osoby w aferze GetBack

Siedem osób oferujących obligacje GetBack SA zatrzymanych przez CBA. To kolejna odsłona śledztwa dotyczącego tej spółki.
z ostatniej chwili Zatrzymano kolejne osoby w aferze GetBack
z ostatniej chwili / grafika własna

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA przeprowadzili kolejne czynności w związku ze  śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack SA. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Dzisiaj funkcjonariusze CBA zatrzymali na terenie województw podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego i śląskiego kolejnych siedem osób, trzy kobiety i czterech mężczyzn. Zatrzymani jako pracownicy jednego z banków oferowali klientom obligacje spółki, wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego. Łącznie, działając na terenie województwa łódzkiego, sprzedali obligacje na kwotę ponad 12 mln zł. Tylko w tym wątku poszkodowanych jest 70 osób.

Jednocześnie przeszukiwane są miejsca zamieszkania zatrzymanych, celem zabezpieczenia materiałów dowodowych istotnych dla prowadzonego postępowania. Zatrzymane osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Po zakończeniu czynności prokurator podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

Śledztwo w sprawie GetBack SA prowadzone jest w kilku wątkach. Dotychczas zarzuty usłyszało już 90 osób. W październiku 2020 roku w sprawie został skierowany pierwszy akt oskarżenia. Prokuratura Regionalna w Warszawie zarzuciła 16 osobom m.in. oszustwa związane z dystrybucją obligacji GetBack SA i certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nadużycie uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenie przez ten bank działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia KNF.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura