REKLAMA

Mocny wpis Krystyny Pawłowicz nt. Niemiec. "Zły duch Europy"

Niegdyś posłanka PiS, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz nie stroni od komentowania w mediach społecznościowych bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Tym razem opublikowała na Twitterze mocny wpis, w którym odniosła się do postawy naszego zachodniego sąsiada - Niemiec.
 Mocny wpis Krystyny Pawłowicz nt. Niemiec.
/ fot. Piotr Drabik - Wikipedia CC BY-SA 2.0

Krystyna Pawłowicz postanowiła krótko zanalizować sytuację polityczno-historyczne dokonania Niemiec, pozwalając sobie - zadając pytanie retoryczne - ostro ocenić postawę naszego zachodniego sąsiada. - Niemcy złym duchem Europy? - zapytała Krystyna Pawłowicz.

 

Czy państwa Europy są skazane na powtarzające się historycznie w różnych formach ataki Niemców, które nie potrafią uszanować swych sąsiadów i państw słabszych ? Które zawsze dążą do brutalnego podporządkowania innych, nie dając im żyć w spokoju i wolności? Niemcy złym duchem Europy?

- czytamy we wpisie Krystyny Pawłowicz.

 

 

 

Polska zwiększa presję na Niemcy ws. reparacji

W tym kontekście warto przypomnieć piątkowy komentarz niemieckiego dziennika "Die Welt", który analizując utworzenie Instytutu Strat Wojennych przez Polskę twierdzi, że Warszawa "zwiększa polityczną i publiczną presję na Niemcy ws. reparacji".

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla agencji dpa poinformował, że podpisał dokument o utworzeniu Instytutu Strat Wojennych. Polski rząd przygotowuje się do zwiększenia politycznej, a przede wszystkim publicznej presji na Niemcy - czytamy w "Die Welt".

Czytaj więcej: "Die Welt": Polska zwiększa polityczną i publiczną presję na Niemcy ws. reparacji


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura