Nieoficjalnie: Wstrząsy w Platformie Obywatelskiej. „Tusk powiedział Szłapce, że go «kocha», ale…”

Według informacji tygodnika „Wprost” w Koalicji Obywatelskiej szykowane są duże zmiany. Donald Tusk chce bowiem definitywnie zakończyć żywot partii Nowoczesna, a powrót Ryszarda Petru zamienić w odwrót.
Donald Tusk  Nieoficjalnie: Wstrząsy w Platformie Obywatelskiej. „Tusk powiedział Szłapce, że go «kocha», ale…”
Donald Tusk / fot. Flickr / EPP / CC BY 2.0

Pod koniec stycznia Ryszard Petru ogłosił swój powrót do polityki. Jak pisał w mediach społecznościowych, zamierza zająć się sprawami gospodarczymi. Podkreślił jednak, że „nie chce stać z boku”.

Według „Wprost” zamiary Ryszarda Petru są poważne, a swój powrót na scenę polityczną miał planować od jakiegoś czasu. Były lider Nowoczesnej chce, aby partia, której jest twórcą, znów zaczęła być postrzegana jako oddzielny byt polityczny.

Tusk zaprosił na rozmowę Szłapkę, powiedział, że go «kocha» i że włos mu z głowy nie spadnie, ale Nowoczesną trzeba zlikwidować. Szłapka się zgodził i do końca lutego zobowiązał się zakończyć projekt partii i swoich ludzi przenieść do PO. Jedynym przeciwnikiem likwidacji jest Ryszard Petru” – twierdzi autorka artykułu opublikowanego na łamach „Wprost” Joanna Miziołek.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe