Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów. Nie potwierdzili wersji aktywistów

Ujawniono kolejnych cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa wyposażonych w pełnomocnictwa do ich reprezentowania. Twierdzą, że aktywista skontaktował się z nimi dużo wcześniej i zaproponował im załatwienie tych dokumentów. Aktywista, że przypadkiem w lesie spotkał cudzoziemców. Kto mówi prawdę ? – pyta za pośrednictwem swojej strony internetowej podlaska Straż Graniczna.
 Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów. Nie potwierdzili wersji aktywistów

Podlascy funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali we wtorek informację od żołnierza WOT, który w czasie wolnym od służby zauważył w lesie dziwnie zachowujące się osoby.

„Patrol Straży Granicznej we wskazanej lokalizacji ujawnił 4 obywateli Sudanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa. Cudzoziemcy w momencie ich odnalezienia już posiadali przy sobie pełnomocnictwa do ich reprezentowania. W ich towarzystwie przebywał aktywista, który oświadczył, że zbierając poroże jeleni w lesie przypadkowo, kilka minut przed przybyciem patrolu Straży Granicznej, spotkał cudzoziemców. Zatrzymani obywatele Sudanu nie potwierdzili jednak tej wersji. Poinformowali funkcjonariuszy SG, że kontakt z tym panem nawiązywali poprzez telefon, a pomoc zaproponował im już o wiele wcześniej oferując przekazanie pełnomocnictw. Otrzymali również od niego dane lokalizacyjne, tzw. „pinezki”, gdzie mają się przemieszczać i w jakim miejscu się z nim spotkać” – czytamy.

Jak podkreślono, cudzoziemcy są w wieku 38, 28, 22 i 22 lata przebywają obecnie placówce Straży Granicznej w Białowieży gdzie otrzymali niezbędną pomoc i prowadzone są z nimi dalsze czynności administracyjne. Zanim trafili do placówki, dwóch mężczyzn skarżyło się na ból ręki i nogi w związku z czym funkcjonariusze zawieźli ich do szpitala w Hajnówce. Na miejscu osoby poddano badaniom lekarskim, na szczęście nie wymagały one hospitalizacji.

„To kolejne zdarzenie potwierdzające, że aktywiści mimo, iż mają wiedzę na temat miejsca przebywania cudzoziemców, nie informują o tym ani Straży Granicznej ani żadnych innych służb, a być może osoby te potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej” – podsumowano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe