Szef PiS ma powody do zadowolenia? Zobacz najnowszy sondaż

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to największą liczbę głosów otrzymałaby Zjednoczona Prawica – wynika z najnowszego sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
 Szef PiS ma powody do zadowolenia? Zobacz najnowszy sondaż
/ fot. Krzysztof Białoskórski - Kancelaria Sejmu

Według badania Zjednoczona Prawica może liczyć na głos 38 proc. ankietowanych. To oznacza wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem – zwrócono uwagę.

Zyskuje także Koalicja Obywatelska. Na partię kierowaną przez Donalda Tuska chce głosować 28 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 1 pkt proc.

Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Chce na nią zagłosować 11 proc. pytanych (spadek o 1 pkt proc.).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie – Konfederacja z 9 proc. (wzrost o 1 pkt) oraz Lewica z 7 proc. (spadek o 2 pkt).

Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskałoby poparcie na poziomie 3 proc. (spadek o 1 pkt), Kukiz’15 2 proc. (bez zmian), a Porozumienie 0 proc. (spadek o 1 pkt).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 13 maja do 16 maja 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1053 osób – poinformowano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe