[WIDEO] Dym nad Mostem Krymskim. Jest reakcja Rosjan

Mieszkańcy anektowanego przez Rosję Krymu alarmowali, że nad Mostem Krymskim widoczne są kłęby gęstego dymu. Sprawa okazała się na tyle poważna, że specjalny komunikat wydały rosyjskie władze.
Most Krymski [WIDEO] Dym nad Mostem Krymskim. Jest reakcja Rosjan
Most Krymski / Rosavtodor.ru, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Kłęby dymu spowiły Most Krymski w czwartek. Jak wskazuje portal wp.pl, początkowo mieszkańcy podejrzewali, że dym rozpuścili Rosjanie celem chronienia mostu przed ostrzałem sił ukraińskich.

"Ta teoria szybko została obalona, ponieważ rakiety używane przez ukraińską armię naprowadzane są za pomocą satelit"

– czytamy.

Komunikat w sprawie wydały władze anektowanego przez Rosję Krymu. Według włodarzy półwyspu, dym został wytworzony przez siły rosyjskie w celu przeprowadzenia ćwiczeń.

Strategiczny most

Most Krymski to obiekt o dużym znaczeniu strategicznym w toczącej się wojnie na Ukrainie. Został zbudowany przez Rosjan w 2018 r. jako połączenie między anektowanym półwyspem a resztą terytorium Federacji Rosyjskiej. Przedtem siły rosyjskie mogły przedostawać się na Krym jedynie drogą powietrzną lub morską, a warto podkreślić, że wody oddzielającej Krym Cieśniny Kerczeńskiej są bardzo płytkie – głębokość maksymalna wynosi jedynie 13 m.

CZYTAJ TEŻ: "Sytuacja jest nieprzewidywalna". Lwów przygotowuje się na atak z terytorium Białorusi

CZYTAJ TEŻ: „Ponad 10 tys. mieszkańców miasta jest więzionych i torturowanych”. Ukraińcy przekazują najnowsze informacje z Mariupola

Zaznaczmy, że Most Krymski umożliwił Rosjanom przetransportowanie części sił na półwysep i zaatakowanie Ukrainy od strony południowej, pozwalając Rosjanom opanowanie Chersonia i Melitopola w obwodzie zaporoskim. Część sił uderzających od strony Krymu uczestniczyła także w walkach o Mariupol.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe