Mariusz Błaszczak: "Kupujemy koreańską broń: 48 samolotów FA-50 i 180 czołgów K2"

Kupujemy południowokoreańską broń. Będzie to 48 samolotów myśliwskich FA-50 oraz co najmniej 180 czołgów K2 - informuje w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", którego fragment opublikowano w piątek na portalu wpolityce.pl, wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
 Mariusz Błaszczak:
/ PAP/Tomasz Waszczuk

Przypomnijmy: na temat dużego kontraktu Polski z koreańskim przemysłem zbrojeniowym pisaliśmy wczoraj. Japoński portal branżowy grandfleet.info podał sensacyjną informację o ogromnym kontrakcie na dostawy uzbrojenia dla Wojska Polskiego.

Czytaj więcej: "580 czołgów. 48 samolotów". Japońskie i koreańskie media o gigakontrakcie Polski z koreańskim przemysłem

Błaszczak w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" poinformował, że Polska kupi południowokoreańską broń. Będzie to 48 samolotów myśliwskich FA-50 oraz "czarne pantery", czyli czołgi K2.

"Już w tym roku trafią do nas pierwsze egzemplarze, w sumie w pierwszej partii ma to być 180 czołgów; docelowo te czołgi będą produkowane w Polsce" - zapowiedział.

Szef MON podkreślił, że nowy sprzęt będzie testowany w wojsku, a nie w zakładach przemysłowych i żołnierze będą mogli wskazać, co należy zmienić.

"Byłem z wizytą w Seulu, prezydent Andrzej Duda prowadził na marginesie szczytu NATO rozmowę ze swoim odpowiednikiem z Korei Południowej. Ta współpraca przebiega bardzo dobrze" - ocenia Mariusz Błaszczak. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe