Abp Gądecki i kard. Nycz proszą o modlitwę w intencji poszkodowanych i rodzin ofiar wypadku polskiego autokaru

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz proszą o modlitwę w intencji poszkodowanych w wyniku wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami zmierzającymi do Medugorje.
 Abp Gądecki i kard. Nycz proszą o modlitwę w intencji poszkodowanych i rodzin ofiar wypadku polskiego autokaru
/ pixabay.com/Himsan

"W związku z wypadkiem autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji proszę, aby w najbliższą niedzielę, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych" - napisał abp Gądecki na Twitterze.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych także prezydent Andrzej Duda:

"W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, w wyniku którego zginęło 11 osób a 34 są ranne, we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania aby pomóc naszym Rodakom. Rodzinom Ofiar składam wyrazy współczucia" - zapewnił prezydent.

Z kolei metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz napisał w specjalnym komunikacie:

"Otaczam modlitwą wszystkich poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru na terenie Chorwacji. Zmarłych w tym tragicznym zdarzeniu polecam Miłosierdziu Bożemu. Łączę się duchowo z rodzinami ofiar i składam im najgłębsze wyrazy współczucia. Wiernych proszę o modlitwę za walczących o życie i zdrowie w chorwackich szpitalach, jak również za tych, którzy spieszą im z pomocą" - czytamy.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę wczesnym rankiem na autostradzie w okolicach miejscowości Varazdin na terenie Chorwacji. Autokarem podróżowały 43 osoby m.in. z województwa mazowieckiego i Konina, głównie osoby świeckie oraz trzech księży i sześć zakonnic.

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina poinformował, że organizatorem pielgrzymki było Biuro Bractwa św. Józefa w Częstochowie.

Autobus zmierzający do Medugorje miał zjechać z drogi i wpaść do rowu przy autostradzie. Chorwackie służby wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku. Na miejsce zdarzenia jadą minister zdrowia Adam Niedzielski i Marcin Przydacz, podsekretarz stanu w MSZ oraz medycy i psychologowie.

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię +385 148 99 414 dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe