Nie da się ukryć, że proces wybielania historii Niemiec trwa w najlepsze. Aby przeciwdziałać temu zjawisku grupa osób wyszła z inicjatywą wyprodukowania filmu dokumentalnego "German Death Camps" w językach angielskim, niemieckim i polskim, i środki na ten cel chce zebrać za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.
12 lipca wyszło na jaw, że belgijska gazeta „Le Soir” użyła określenia „polskie obozy zagłady” w odniesieniu do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. W ostatnim miesiącu zagraniczne media wyjątkowo często pisały o "polskich obozach śmierci", jednak najczęściej media niemieckie. Nie da się ukryć, że proces wybielania historii Niemiec trwa w najlepsze. 14 czerwca dziennik "Badische Zeitung" nazwał niemiecki obóz zagłady w Sobiborze „polskim obozie zagłady”. Kilka dni później niemiecki dziennik „Frankfurter Rundschau” przebił wszystkich pisząc, że Polacy chcą przedstawić Holokaust jako czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału. Pod koniec marca rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że w tym roku MSZ za pośrednictwem swoich placówek interweniowało już ponad 40 razy w sprawie pojawiających się w zagranicznych mediach sformułowań typu „polskie obozy zagłady”.
Aby przeciwdziałać temu zjawisku grupa osób wyszła z inicjatywą wyprodukowania filmu dokumentalnego "German Death Camps" w językach angielskim, niemieckim i polskim, i środki na ten cel chce zebrać za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Na ten moment udało się zebrać 11000 złotych. Film będzie skierowany przede wszystkim do widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. O ile pozwolą na to fundusze całość będzie wzbogacona o inscenizacje, animacje i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w innych językach.
W filmie zostanie przedstawiona historia powstania obozów koncentracyjnych w III Rzeszy i na terenach okupowanej przez nią Polski, holocaust Żydów, kłamstwo oświęcimskie i zaliczające się do niego mówienie o "polskich obozach zagłady".
Link do zbiórki:
klik.
Wsparcie poprzez PayPal:
klik.
Facebook: https://www.facebook.com/film.german.death.camps
źródło: informacja prasowa