Kłopoty Meghan Markle. Będzie tłumaczyć się przed sądem z „fałszywych i złośliwych oświadczeń”

Wygląda na to, że Meghan Markle i Książę Harry w końcu będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami prawnymi swoich szczerych wywiadów. Proces wobec księżnej wytoczyła jej starsza przyrodnia siostra, Samantha Markle.
Meghan Markle Kłopoty Meghan Markle. Będzie tłumaczyć się przed sądem z „fałszywych i złośliwych oświadczeń”
Meghan Markle / Flickr/Genevieve/CC BY 2.0

Meghan Markle do końca walczyła o uniknięcie składania zeznań w procesie o zniesławienie i składanie fałszywych oskarżeń, których miała dopuścić się wobec swojej starszej, przyrodniej siostry, Samanthy Markle – czytamy w publikacji portalu "New Idea".

Sędzia odrzucił ostatnią prośbę Meghan Markle

Proces toczy się w USA. W ubiegłym tygodniu sędzia prowadzący odrzucił ostatnią, desperacką próbę Meghan Markle, aby uniknąć składania zeznań w sprawie o zniesławienie i kłamstwa, wniesionej przeciwko niej przez starszą przyrodnią siostrę, Samanthę Markle.

Samantha twierdzi, że Meghan złożyła "fałszywe i szkodliwe oświadczenia" wobec "publiczności na całym świecie (...) tj. około 50 milionów ludzi w 17 krajach" podczas swojego słynnego wywiadu z księciem Harrym u Oprah Winfrey w 2021 roku.

Meghan i Książę Harry teraz muszą zmierzyć się z przesłuchaniem pod przysięgą przez prawników Samanthy którzy zapowiadają, że będą badać, czy Meghan skłamała o swoim pochodzeniu, aby promować historię "z bezdomnej na księżną", i zmuszą ją do wycofania oskarżeń o rasizm w rodzinie królewskiej.

Książę William czujnie przygląda się sprawie

Według informatora z kręgów królewskich, brat Harry'ego, książę William, "będzie obserwował tę sprawę z zainteresowaniem". William miał być wściekły po tym, jak Meghan publicznie stwierdziła, że ktoś z rodziny królewskiej wypowiedział "niepokojące uwagi" na temat koloru skóry przyszłego dziecka Meghan.

Chociaż para książęca oświadczyła, że te uwagi nie padły z ust zmarłego księcia Filipa ani królowej Elżbiety, oskarżenia o rasizm zawisły nad resztą rodziny królewskiej.

W tamtym czasie William był bliski wszczęcia postępowania sądowego. Harry i Meghan sprawili, że cały świat zaczął zastanawiać się, kto jest tak zwanym królewskim rasistą, co było bardzo szkodliwe. Ale Królowa go od tego odwiodła

– podaje źródło. Od śmierci królowej Elżbiety we wrześniu zeszłego roku, nie ma jednak już nikogo, kto mógłby powstrzymać Williama przed podjęciem działań, które mogą skutkować konfrontacją braci na sali sądowej. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0 Wiadomości
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0

Polska wygrała w Warszawie z Albanią 1:0 (1:0) dzięki bramce Karola Świderskiego w swoim drugim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej biało-czerwoni ulegli w Pradze Czechom 1:3.

Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. PiS wygrało zimę Wiadomości
Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. "PiS wygrało zimę"

Pracownia Kantar znana jest z "sensacyjnych" sondaży. W grudniu 2022 roku opublikowała sondaż, w którym Platforma Obywatelska prowadzi. Tym razem jest inaczej.

Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie Wiadomości
Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie

Klasyczne powieści kryminalne Agathy Christie przeredagowano w celu usunięcia potencjalnie obraźliwych sformułowań językowych - poinformowała w poniedziałek stacja CNN. Dzieła "królowej kryminału" poddano redakcji w celu usunięcia rasistowskich odniesień i innych sformułowań, które współcześni odbiorcy mogą uważać za nie do przyjęcia.

Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO] Wiadomości
Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO]

Kellie-Jay Keen-Minshull, znana także jako Posie Parker jest radykalną feministką, założycielką ruchu „Standing for Woman” i doradcą Frontu Wyzwolenia Kobiet. Występuje również przeciwko kwestionowaniu pojęcia płci przez ruchy transaktywistów.

Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO] Wiadomości
Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO]

Donald Tusk spotkał się w poniedziałek z wyborcami w Strzelcach Opolskich. Podczas spotkania doszło do nieprzyjemnej sytuacji. „Nie dokończy pan, odebrałem panu głos” – takie słowa usłyszał od Donalda Tuska jeden z uczestników spotkania.

„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy Wiadomości
„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy

Zagraniczne media informują, że znana polska modelka Joanna Krupa rozwodzi się ze swoim mężem Douglasem Nunesem. Gwiazda wydała oświadczenie.

Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn Wiadomości
Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące przekroczenia w partii popcornu najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn – substancji produkowanych przez grzyby pleśniowe. Komunikat dotyczy czterech różnych opakowań.

Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną Wiadomości
Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną

„Dziś nad ranem, w wyniku ciężkich obrażeń doznanych 16 marca, zmarł w Kijowie polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną na Ukrainie” – poinformował na Twitterze minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią Wiadomości
Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią

Obrońca Bartosz Salamon oraz napastnik Karol Świderski są w podstawowym składzie piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Albanią w eliminacjach Euro 2024. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.

„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg Wiadomości
„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg

Katarzyna Cichopek poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie, że w końcu udała się na zabieg. „Niestety nikogo to nie ominie” – wyznała gwiazda „Pytania na śniadanie”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe