Premier na Polsacie. "Bogdan Rymanowski zezłomował Tuska"

W poniedziałek w programie Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsatu pojawił się Donald Tusk. Premier był pytany o wiarygodność rzekomych świadków mających donosić o kompromitujących faktach z przeszłości Karola Nawrockiego, opublikowanych w poniedziałek przez Onet.
Donald Tusk Premier na Polsacie.
Donald Tusk / screen PolsatNews.pl

Co musisz wiedzieć?

  • Onet opublikował w poniedziałek tekst o rzekomych związkach Karola Nawrockiego z sutenerami podczas swojej pracy jako ochroniarz w sopockim Grand Hotelu przed laty.
  • Karol Nawrocki określił rewelacje Ringier Axel Springer Onet "stekiem kłamstw" i zapowiedział, że wytoczy wydawnictwu pozew w trybie cywilnym i karnym.
  • Mec. dr Bartosz Lewandowski wyjaśnił wiceministrowi Cezaremu Tomczykowi, dlaczego kandydat na prezydenta nie zrobił tego w trybie wyborczym.  
  • W tej sprawie w Polsat News wypowiadał się Donald Tusk.

 

W poniedziałek, na kilka dni przed wyborami w wydawnictwie Ringier Axel Springer Onet ukazał się artykuł o tym, że kandydat na prezydenta, popierany przez PiS, przed laty jako ochroniarz w sopockim Grand Hotelu miał rzekomo sprowadzać prostytutki dla gości. W artykule nie podano żadnych nazwisk, mowa jedynie o dwóch "zweryfikowanych" świadkach.   

Karol Nawrocki postanowił pozwać Onet po publikacji portalu dotyczącej jego rzekomych kontaktów ze światem przestępczym. 

"Za ten stek kłamstw i nienawiści pozwę Onet w trybie cywilnym o ochronę dóbr osobistych, a także złożę prywatny akt oskarżenia w trybie karnym'' – napisał kandydat na prezydenta. 

 

"Wiarygodni świadkowie" w opinii Donalda Tuska

Dzisiaj w Polsacie pojawił się Donald Tusk, którego Bogdan Rymanowski spytał o historię, którą opublikował Onet.

Na razie mówi (Karol Nawrocki – przyp. red.), że to są anonimowe oskarżenia. Że to są postaci, których nie zna. A nie są to wiarygodni świadkowie…

– zauważył prowadzący, pytając premiera o jego komentarz do informacji, które pojawiły się na portalu Onet.

Jacek Murański. Postać znana. Znana także panu Nawrockiemu. Znana m.in. z walk MMA. Także aktor w takich niedużych rolach

– opisał informatora Donald Tusk.

Murański. Pod nazwiskiem: "Wiem o tak zwanych kompromatach. Hakach. Którymi chwalił się Patryk Masiak – Wielki Bu. I o przełożeniu, które ma na Karola Nawrockiego". I pan Murański cytuje, co Wielki Bu mu powiedział. W tych oskarżeniach

– cytował wypowiedzi mocno kontrowersyjnej postaci i "bohatera" freak fightów Donald Tusk.

 

"Czy pana służby to weryfikowały?" 

Ja to rozumiem, ale panie prezesie, z całym szacunkiem dla tych opinii, które pan tutaj przyniósł, mamy dzisiaj słowo przeciwko słowu. To nie jest tak, że na podstawie tego, co mówi jakiś gangster, możemy o kimś powiedzieć, że jest przestępcą, albo zachował się nie fair. Trzeba to zweryfikować. Czy pańskie służby to zweryfikowały? 

– dopytywał Bogdan Rymanowski.

Absolutnie trzeba to zweryfikować. To są kwestie z ostatnich dni. Chcę też, żeby to było jasne. Czy na pewno pan mnie wzywa, żebym ja dzisiaj uruchamiał służby specjalne i państwo, żeby szukały i sprawdzały materiały przeciwko panu Nawrockiemu? Nie. Ta kampania musi odbyć się na warunkach absolutnie fair. Więc ja nie użyję dzisiaj żadnych służb specjalnych przeciwko panu Nawrockiemu

– stwierdził premier.

 

"Skończą się wybory, będziemy to sprawdzać"

Ale mówię o tym, dlaczego w poprzednich latach służby nie zweryfikowały tego wszystkiego, co pan mówi. Bo to by źle świadczyło o działaniu tych służb. To byłoby kompromitujące

– zauważył Bogdan Rymanowski.

Tak, to byłoby kompromitujące. Skończą się wybory, będziemy to sprawdzać. Nie chcę, żeby służby angażowały się bezpośrednio w kampanię

– wyjaśniał polski premier.

Ja to rozumiem. Panie premierze, ale jak to jest możliwe, czy kiedykolwiek pan Nawrocki miał jakikolwiek zarzut prokuratorski? Czy był w jakikolwiek sposób skazany? Jest informacja, że przeszedł procedury sprawdzające. Pierwsza chyba była w 2009, kiedy nadzór nad ABW miał pan. Potem w 2014 również ABW dała mu dostęp do informacji tajnych. Kolejne już były w latach PiS-u. To jak to? Służby specjalne tego wszystkiego nie wiedziały? Sprawdzenie najwyraźniej nie było zbyt rzetelne

– dziwił się dziennikarz.

To domniemanie chyba jest dość oczywiste

– podsumował Donald Tusk wypowiedź prowadzącego.

Czy był jakikolwiek sąd, który stwierdził, że pan Nawrocki jest przestępcą?

– dopytywał prowadzący.

Nie

– odpowiedział premier.

 

Komentarze

Aktor w takich niedużych rolach

– komentuje na X Michał Wróblewski, dziennikarz Wirtualnej Polski, odnosząc się do słów Tuska o tym, że "Murański jest aktorem".

Jest wiele dobrych powodów żeby zagłosować w niedzielę na Nawrockiego, ale Tusk dołożył dziś kolejny – zmusił mnie do zapoznania się z postacią niejakiego Jacka Murańskiego. Faceta, który dla pana Donalda jest ważnym i wiarygodnym autorytetem. Dziękuję za ugruntowanie mnie w postanowieniu, panie premierze.
#ByleNieTrzaskowski

– komentuje na X Robert Winnicki.

Wyszłam na 2 godziny wracam i czytam, ze Redaktor Bogdan Rymanowski zezlomował Tuska. Prawda to? Wrzucajcie filmiki w komentarzach. Szybko nadrobię 

– komentuje popularna na X Jowita.

 

 

Wybory prezydenckie. Wyniki I tury

W pierwszej turze wyborów prezydenckich kandydaci osiągnęli następujące wyniki:

  • Rafał Trzaskowski – 31,36 proc.
  • Karol Nawrocki – 29,54 proc.
  • Sławomir Mentzen – 14,81 proc.
  • Grzegorz Braun – 6,34 proc.
  • Szymon Hołownia – 4,99 proc.
  • Adrian Zandberg – 4,86 proc.
  • Magdalena Biejat – 4,23 proc.
  • Krzysztof Stanowski – 1,24 proc.
  • Joanna Senyszyn – 1,09 proc.
  • Marek Jakubiak – 0,77 proc.
  • Artur Bartoszewicz – 0,49 proc.
  • Maciej Maciak – 0,19 proc.
  • Marek Woch – 0,09 proc.

Frekwencja wyniosła 67,31 proc. Tym samym była wyższa niż w pierwszej turze wyborów pięć lat temu; wówczas do urn wyborczych poszło 64,51 proc. Polaków. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 1 czerwca. 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

POLECANE
Wyłączenia prądu. Ważny komunikat dla mieszkańców Wielkopolski z ostatniej chwili
Wyłączenia prądu. Ważny komunikat dla mieszkańców Wielkopolski

Uwaga mieszkańcy Poznania, Wrześni i okolic! Enea Operator zapowiada kilkugodzinne przerwy w dostawie prądu od poniedziałku 14 lipca do piątku 18 lipca. Sprawdź dokładny harmonogram – w niektórych dzielnicach wyłączenia potrwają nawet kilka godzin. Poniżej pełna lista ulic i miejscowości.

Ławrow ostrzega USA i ich sojuszników. Chodzi o Koreę Północną z ostatniej chwili
Ławrow ostrzega USA i ich sojuszników. Chodzi o Koreę Północną

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł w sobotę Stany Zjednoczone, Koreę Południową i Japonię przed tworzeniem sojuszu bezpieczeństwa przeciw Korei Północnej. Szef rosyjskiej dyplomacji został w sobotę przyjęty przez przywódcę KRLD Kim Dzong Una.

Nowi terytorialsi w Łódzkiem. Dziesiątki ochotników złożyło przysięgę w Pabianicach z ostatniej chwili
Nowi terytorialsi w Łódzkiem. Dziesiątki ochotników złożyło przysięgę w Pabianicach

65 ochotników 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym 12 kobiet, złożyło w sobotę przysięgę wojskową. To służba, która wzmacnia bezpieczeństwo kraju oraz łączy żołnierzy z lokalną społecznością - podkreślił zastępca dowódcy 9ŁBOT ppłk Marcin Markiewicz.

Karol Nawrocki: Pamięć i prawda to fundament wspólnoty z ostatniej chwili
Karol Nawrocki: Pamięć i prawda to fundament wspólnoty

Pamięć i prawda to słowa, które w tych dniach nabierają wyjątkowego znaczenia, to fundament wspólnoty, ważny dla procesu pojednania – napisał prezydent elekt Karol Nawrocki w 80. rocznicę Obławy Augustowskiej. Wskazał na pamięć o ofiarach totalitaryzmu i prawdę, która nazywa zło po imieniu.

Wielkopolska: Ważny komunikat dla mieszkańców. Woda niezdatna do spożycia z ostatniej chwili
Wielkopolska: Ważny komunikat dla mieszkańców. Woda niezdatna do spożycia

Mieszkańcy trzech miejscowości w Wielkopolsce muszą zachować szczególną ostrożność. Woda z lokalnego wodociągu nie nadaje się do bezpośredniego spożycia – ostrzega sanepid.

Populacja UE osiągnęła rekordowy poziom Wiadomości
Populacja UE osiągnęła rekordowy poziom

Imigracja do Unii Europejskiej spowodowała w zeszłym roku wzrost liczby ludności UE do rekordowych 450,4 mln – wynika z najnowszych danych Eurostatu.

Iga Świątek triumfatorką Wimbledonu. Historyczne zwycięstwo Polki z ostatniej chwili
Iga Świątek triumfatorką Wimbledonu. Historyczne zwycięstwo Polki

Iga Świątek wygrała w finale z Amerykanką Amandą Anisimovą 6:0, 6:0 i po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w wielkoszlemowym Wimbledonie, najstarszym i najbardziej prestiżowym turnieju tenisowym świata. To pierwszy od 114 lat przypadek, by w finale tego turnieju jedna z tenisistek nie wygrała ani jednego gema.

Niebezpieczna butelka na wodę wycofana ze sprzedaży. Dwoje konsumentów straciło wzrok z ostatniej chwili
Niebezpieczna butelka na wodę wycofana ze sprzedaży. Dwoje konsumentów straciło wzrok

Amerykańska sieć Walmart wycofuje ze sklepów popularną stalową butelkę termiczną marki Ozark Trail. Jak ostrzega amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), produkt może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia - szczególnie, gdy używany jest do przechowywania napojów gazowanych lub fermentowanych.

Iga Świątek zdemolowała rywalkę w pierwszym secie finału Wimbledonu z ostatniej chwili
Iga Świątek zdemolowała rywalkę w pierwszym secie finału Wimbledonu

Iga Świątek wygrała z amerykańską tenisistką Amandą Anisimovą pierwszego seta 6:0 w finale wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

Lublin: Pielęgniarka zaatakowana podczas dyżuru z ostatniej chwili
Lublin: Pielęgniarka zaatakowana podczas dyżuru

Zarzuty naruszenia nietykalności usłyszał 50-letni mieszkaniec Lublina, który podczas udzielania mu pomocy medycznej zaatakował pielęgniarkę w jednym z lubelskich szpitali. Grozi za to do trzech lat więzienia - poinformowała w sobotę policja.

REKLAMA

Premier na Polsacie. "Bogdan Rymanowski zezłomował Tuska"

W poniedziałek w programie Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsatu pojawił się Donald Tusk. Premier był pytany o wiarygodność rzekomych świadków mających donosić o kompromitujących faktach z przeszłości Karola Nawrockiego, opublikowanych w poniedziałek przez Onet.
Donald Tusk Premier na Polsacie.
Donald Tusk / screen PolsatNews.pl

Co musisz wiedzieć?

  • Onet opublikował w poniedziałek tekst o rzekomych związkach Karola Nawrockiego z sutenerami podczas swojej pracy jako ochroniarz w sopockim Grand Hotelu przed laty.
  • Karol Nawrocki określił rewelacje Ringier Axel Springer Onet "stekiem kłamstw" i zapowiedział, że wytoczy wydawnictwu pozew w trybie cywilnym i karnym.
  • Mec. dr Bartosz Lewandowski wyjaśnił wiceministrowi Cezaremu Tomczykowi, dlaczego kandydat na prezydenta nie zrobił tego w trybie wyborczym.  
  • W tej sprawie w Polsat News wypowiadał się Donald Tusk.

 

W poniedziałek, na kilka dni przed wyborami w wydawnictwie Ringier Axel Springer Onet ukazał się artykuł o tym, że kandydat na prezydenta, popierany przez PiS, przed laty jako ochroniarz w sopockim Grand Hotelu miał rzekomo sprowadzać prostytutki dla gości. W artykule nie podano żadnych nazwisk, mowa jedynie o dwóch "zweryfikowanych" świadkach.   

Karol Nawrocki postanowił pozwać Onet po publikacji portalu dotyczącej jego rzekomych kontaktów ze światem przestępczym. 

"Za ten stek kłamstw i nienawiści pozwę Onet w trybie cywilnym o ochronę dóbr osobistych, a także złożę prywatny akt oskarżenia w trybie karnym'' – napisał kandydat na prezydenta. 

 

"Wiarygodni świadkowie" w opinii Donalda Tuska

Dzisiaj w Polsacie pojawił się Donald Tusk, którego Bogdan Rymanowski spytał o historię, którą opublikował Onet.

Na razie mówi (Karol Nawrocki – przyp. red.), że to są anonimowe oskarżenia. Że to są postaci, których nie zna. A nie są to wiarygodni świadkowie…

– zauważył prowadzący, pytając premiera o jego komentarz do informacji, które pojawiły się na portalu Onet.

Jacek Murański. Postać znana. Znana także panu Nawrockiemu. Znana m.in. z walk MMA. Także aktor w takich niedużych rolach

– opisał informatora Donald Tusk.

Murański. Pod nazwiskiem: "Wiem o tak zwanych kompromatach. Hakach. Którymi chwalił się Patryk Masiak – Wielki Bu. I o przełożeniu, które ma na Karola Nawrockiego". I pan Murański cytuje, co Wielki Bu mu powiedział. W tych oskarżeniach

– cytował wypowiedzi mocno kontrowersyjnej postaci i "bohatera" freak fightów Donald Tusk.

 

"Czy pana służby to weryfikowały?" 

Ja to rozumiem, ale panie prezesie, z całym szacunkiem dla tych opinii, które pan tutaj przyniósł, mamy dzisiaj słowo przeciwko słowu. To nie jest tak, że na podstawie tego, co mówi jakiś gangster, możemy o kimś powiedzieć, że jest przestępcą, albo zachował się nie fair. Trzeba to zweryfikować. Czy pańskie służby to zweryfikowały? 

– dopytywał Bogdan Rymanowski.

Absolutnie trzeba to zweryfikować. To są kwestie z ostatnich dni. Chcę też, żeby to było jasne. Czy na pewno pan mnie wzywa, żebym ja dzisiaj uruchamiał służby specjalne i państwo, żeby szukały i sprawdzały materiały przeciwko panu Nawrockiemu? Nie. Ta kampania musi odbyć się na warunkach absolutnie fair. Więc ja nie użyję dzisiaj żadnych służb specjalnych przeciwko panu Nawrockiemu

– stwierdził premier.

 

"Skończą się wybory, będziemy to sprawdzać"

Ale mówię o tym, dlaczego w poprzednich latach służby nie zweryfikowały tego wszystkiego, co pan mówi. Bo to by źle świadczyło o działaniu tych służb. To byłoby kompromitujące

– zauważył Bogdan Rymanowski.

Tak, to byłoby kompromitujące. Skończą się wybory, będziemy to sprawdzać. Nie chcę, żeby służby angażowały się bezpośrednio w kampanię

– wyjaśniał polski premier.

Ja to rozumiem. Panie premierze, ale jak to jest możliwe, czy kiedykolwiek pan Nawrocki miał jakikolwiek zarzut prokuratorski? Czy był w jakikolwiek sposób skazany? Jest informacja, że przeszedł procedury sprawdzające. Pierwsza chyba była w 2009, kiedy nadzór nad ABW miał pan. Potem w 2014 również ABW dała mu dostęp do informacji tajnych. Kolejne już były w latach PiS-u. To jak to? Służby specjalne tego wszystkiego nie wiedziały? Sprawdzenie najwyraźniej nie było zbyt rzetelne

– dziwił się dziennikarz.

To domniemanie chyba jest dość oczywiste

– podsumował Donald Tusk wypowiedź prowadzącego.

Czy był jakikolwiek sąd, który stwierdził, że pan Nawrocki jest przestępcą?

– dopytywał prowadzący.

Nie

– odpowiedział premier.

 

Komentarze

Aktor w takich niedużych rolach

– komentuje na X Michał Wróblewski, dziennikarz Wirtualnej Polski, odnosząc się do słów Tuska o tym, że "Murański jest aktorem".

Jest wiele dobrych powodów żeby zagłosować w niedzielę na Nawrockiego, ale Tusk dołożył dziś kolejny – zmusił mnie do zapoznania się z postacią niejakiego Jacka Murańskiego. Faceta, który dla pana Donalda jest ważnym i wiarygodnym autorytetem. Dziękuję za ugruntowanie mnie w postanowieniu, panie premierze.
#ByleNieTrzaskowski

– komentuje na X Robert Winnicki.

Wyszłam na 2 godziny wracam i czytam, ze Redaktor Bogdan Rymanowski zezlomował Tuska. Prawda to? Wrzucajcie filmiki w komentarzach. Szybko nadrobię 

– komentuje popularna na X Jowita.

 

 

Wybory prezydenckie. Wyniki I tury

W pierwszej turze wyborów prezydenckich kandydaci osiągnęli następujące wyniki:

  • Rafał Trzaskowski – 31,36 proc.
  • Karol Nawrocki – 29,54 proc.
  • Sławomir Mentzen – 14,81 proc.
  • Grzegorz Braun – 6,34 proc.
  • Szymon Hołownia – 4,99 proc.
  • Adrian Zandberg – 4,86 proc.
  • Magdalena Biejat – 4,23 proc.
  • Krzysztof Stanowski – 1,24 proc.
  • Joanna Senyszyn – 1,09 proc.
  • Marek Jakubiak – 0,77 proc.
  • Artur Bartoszewicz – 0,49 proc.
  • Maciej Maciak – 0,19 proc.
  • Marek Woch – 0,09 proc.

Frekwencja wyniosła 67,31 proc. Tym samym była wyższa niż w pierwszej turze wyborów pięć lat temu; wówczas do urn wyborczych poszło 64,51 proc. Polaków. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 1 czerwca. 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe