MON podjęło decyzję o rakietach Patriot

Do rządu Stanów Zjednoczonych wystosowano zapytanie ofertowe w sprawie zestawów obrony powietrznej Patriot. Poinformował o tym na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
ppor. Robert Suchy/CO MON MON podjęło decyzję o rakietach Patriot
ppor. Robert Suchy/CO MON / mon.gov.pl
Polska zainteresowana jest zakupem ośmiu zestawów. Szef MON mówiąc o planach modernizacji polskiej armii wyjaśnił, że dzisiaj podpisał decyzję o wystosowaniu zapytania ofertowego („letter of request”) do rządu Stanów Zjednoczonych i firmy Rayethon w sprawie zamówienia systemu Patriot dla programu Wisła.

– Oczywiście jest to związane z szeregiem uzgodnionych już wzajemnych zobowiązań, wzajemnych zasad, chodzić będzie o łącznie osiem zestawów – mówił.


Minister Macierewicz wyjaśnił, że do roku 2019 dwie baterie wraz z zestawami pomostowymi z gwarancją, że będą one od początku wyposażone w system (ICBS), a trzeci, który będziemy nabywali w roku 2020 będzie wyposażony w radar dookólny w najnowszą technologię, z której Polska będzie na równi z siłami  zbrojnymi Stanów Zjednoczonych korzystała.

Przed południem minister Antoni Macierewicz bral udział w otwarciu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

IK

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe