REKLAMA

Stankiewicz: Schetyna zamierza rozbić lewicę przed wyborami. Będą hitowe transfery z SLD do PO

Jak podaje Andrzej Stankiewicz, publicysta Onetu, Grzegorz Schetyna chce rozbić lewicową koalicję tuż przed wyborami. W tym celu zamierza nagrodzić dobrymi miejscami polityków lewicy, którzy zdecydowali się na ścisłą współpracę z Platformą.
 Stankiewicz: Schetyna zamierza rozbić lewicę przed wyborami. Będą hitowe transfery z SLD do PO
/ screen YT
Zdaniem Andrzeja Stankiewicza Grzegorz Schetyna nie ustaje w wysiłkach, by pozyskać kilku znanych polityków z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dziś mają być ogłoszone niektóre nazwiska. W ten sposób lider PO chce zatopić rodzącą się koalicję SLD-Wiosna-Razem, która odbiera mu głosy na lewicy.
 

Grzegorz Schetyna wyłuskał m.in. wiceszefa SLD Jerzego Wenderlicha, byłą wiceszefową tej partii Katarzynę Piekarską, byłych posłów i samorządowców, wśród których może się znaleźć popularny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc


- czytamy w tekście. Ponadto nie jest to koniec listy - jest jeszcze kilku innych obecnych i byłych polityków SLD, którzy mają dołączyć do Platformy. Mówi się o byłym pośle Eugeniuszu Czykwinie, wiceprzewodniczącyn Rady Miasta w Bydgoszczy, a zarazem szefem wojewódzkich struktur SLD Ireneuszu Nitkiewiczu, a także Grzegorzu Napieralskim. 

Ta sytuacja ma nie podobać się niektórym politykom PO którzy wskazują, że przez LGBT przegrali wybory europejskie. 
 

Schetyna nie wyciągnął żadnych wniosków. Przecież Wenderlich to symbol SLD. Po co nam takie transfery?


- pytają w rozmowie ze Stankiewiczem. Dodatkowo politycy PO muszą oddać nabytkom z SLD dobre miejsca na listach wyborczych.

źródło: onet.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura