REKLAMA

Prawy Sierpowy Mikroblog: Wigilia z rodziną jest zawsze najpiękniejsza

Wigilia to czas gdy spotykamy się przy stole aby przełamać się z członkami rodziny opłatkiem i pomodlić do Boga o nadzieję na lepsze jutro. Warto też pomyśleć o tych którzy z jakiegoś powodu nie zawsze mają z kim się tym opłatkiem przełamać. Zawsze trzeba mieć na uwadze że dobro wraca w podwójnej ilości. Ale dobro ze szczerego ducha dane, nie z wyrachowania.
 Prawy Sierpowy Mikroblog: Wigilia z rodziną jest zawsze najpiękniejsza
/ pixabay.com

Okiem farmera
Dziś Wigilia, więc zgodnie z tradycją przełamię się z rodzina opłatkiem, złożę życzenia bliskim i od nich je przyjmę. Potem zasiądziemy przy stole aby spożyć wigilijne potrawy, nie zapominając o tym jednym miejscu dla niespodziewanego gościa. Będziemy wspominać te przeszłe Wigilie i osoby których już z nami nie ma.

Ogień w kominku będzie pełgał delikatnie na polanach drewna obdarzając nas swym ciepłem. Młodzież rozpakuje swe prezenty...

W oczekiwaniu na pasterkę będziemy kolejny już raz oglądać Kevina samego w domu. Politykę zostawiając na inny czas, bardziej stosowny.

W taki dzień jak dziś wypada skupić się na rodzinie, Wigilia Bożego Narodzenia jest świętem szczególnym. Zawsze kojarzyła się dla mnie z nowym życiem które wkracza do tego świata powiększając rodzinę o nowego jej członka. Ta malutka Dziecina Jezus jest symbolem nowej nadziei dla Ludzkości. Zapowiedzią tego dobrego co z sobą niesie, jak każde dziecko jest bezbronne tak i On był narażony na wszelkie zło.

Lecz po to są rodzice aby chronili swe dzieci, aby nie dopuścili w miarę swych możliwości do nieszczęścia. Rodzina to skarb, cudowny uniwersalny model życia dany Nam od Boga. Bez rodziny nie ma szczęścia, a rozwój dziecka jest zaburzony.

Często brak jednego rodzica nie wynika z dysfunkcji, jest to skutek tragicznego zdarzenia. Czy taka rodzina jest w czymś gorsza od tej pełnej? Absolutnie nie!

Może warto by pomóc takim rodzinom, rozejrzeć się wokół siebie i pomyśleć co można zrobić dla nich.

Są też inni którzy potrzebują naszej pomocy.

Dużo pomaga Caritas, więc warto go wspomagać w tym dziele, są też inne sposoby.

Nie każdy z nas ma możliwości aby osobiście pomagać, czasem i wśród znajomych może być ktoś kto chce pomóc ale nie wie jak. Zawsze każda pomoc, odruch serca czy zwykła ludzka życzliwość jest tu w cenie. Dla tych którzy nie mają pełnej rodziny, lub z wyroku losu nie mają jej wcale, nasza pomoc będzie w cenie. To tak jakby na chwilkę zza burzowych chmur wyjrzało słońce i dało nadzieję na ciepło po ponurym deszczowym dniu.

Tymczasem Dla wszystkich którzy czytują to co tu wypisuję...

Serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego! Zdrowia szczęścia, pomyślności w pracy i ciepła rodzinnego przy wigilijnym stole. Tego Wam życzę, do zobaczenia w Sylwestra.

farmerjanek


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura