REKLAMA

„Tak jak ISIS, jak Hitler, jak Czyngis-chan!”. Ostra odpowiedź Iranu na groźby USA i Donalda Trumpa

Amerykański prezydent Donald Trump zagroził Iranowi, że jeśli zaatakuje USA, to Stany Zjednoczone uderzą we wiele irańskich celów, w tym te, które są ważne dla irańskiej kultury. Słowa przywódcy USA skomentował jeden z irańskich ministrów.
 „Tak jak ISIS, jak Hitler, jak Czyngis-chan!”. Ostra odpowiedź Iranu na groźby USA i Donalda Trumpa
/ fot. screen YouTube
„Jeśli Iran zaatakuje Amerykanów, to Stany Zjednoczone uderzą w 52 irańskie cele, w tym ważne dla irańskiej kultury miejsca” – napisał na Twitterze przywódca Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Do słów amerykańskiego prezydenta odniósł się irański minister ds. informacji i telekomunikacji Mohammad Javad Azari-Jahromi, który nazwał Trumpa „terrorystą w garniturze”. Wymienił także ISIS, Adolfa Hitlera i Czyngis-chana. Zdaniem irańskiego urzędnika ich wszystkich łączyło to, że nienawidzili kultur.
 

Tak jak ISIS, jak Hitler, jak Czyngis-chan! Oni wszyscy nienawidzą kultur. Trump jest terrorystą w garniturze. Wkrótce nauczy się historii, że NIKT nie może pokonać wielkiego narodu irańskiego


– brzmi wpis irańskiego ministra.
Nalot i reakcja Trumpa

W piątek, w zorganizowanym przez Amerykanów nalocie w Bagdadzie zginął Kasem Sulejmani dowódca irańskich jednostek Al-Kuds w Korpusie Strażników Rewolucji Islamskiej. Niezwykle prominentna postać w Iranie. Do zamachu miało dojść na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie. Samochód, którym podróżował Suleimani miał zostać ostrzelany. W reakcji na ujawnienie informacji w mediach Donald Trump wkleił zdjęcie amerykańskiej flagi. Zdarzenie potwierdził też Pentagon.

Zapowiedź zemsty

Hassan Rowhani - prezydent Iranu - zdecydowanie potępił atak i zapowiedział, że takie działania ze strony USA tylko uczynią Iran „i inne wolne narody” bardziej zdeterminowanymi, by przeciwstawić się Waszyngtonowi. Podkreślił też, że ci, którzy zginęli, są męczennikami. Jego zdaniem, taki „tchórzliwy i zły ruch jest kolejnym znakiem desperacji ze strony USA, bezradności i klęski w regionie”.

Źródło: Twitter / o2.pl
kpaAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura