REKLAMA

[Tylko u nas] Strzeżek: Nie wyobrażam sobie nowego rządu bez Jarosława Gowina

Polska potrzebuje dobrego programu rozwoju i reformy na najbliższe 3 lata rządów Zjednoczonej Prawicy, i to na tym skupiają się nasi negocjatorzy w rozmowach z naszymi partnerami – mówi w rozmowie z portalem tysol.pl Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia oraz warszawski radny.
 [Tylko u nas] Strzeżek: Nie wyobrażam sobie nowego rządu bez Jarosława Gowina
/ PAP/Piotr Nowak

Tysol.pl: Od ponad tygodnia między liderami Zjednoczonej Prawicy toczą się negocjacje w sprawie rekonstrukcji rządu i nowej umowy koalicyjnej. Radosław Fogiel w wywiadzie mówi że termin ich planowanego zakończenia, czyli przełom września i października, jest „jak najbardziej możliwy”, a następnie dodaje że „może się zdarzyć lekkie przesunięcie”.

Stanowisko Porozumienia jest takie że trzeba przyspieszyć pracę nad umową koalicyjną, wzywamy do tego naszych partnerów z obozu Zjednoczonej Prawicy. Jesteśmy gotowi zakończyć negocjacje już nawet w tym tygodniu, aby jak najszybciej móc zacząć działanie rządu w nowej formule i pozwolić mu wyprowadzać Polskę z światowego kryzysu gospodarczego.

A jakie ustalenia podjęto w sprawie liczby resortów, i czy to prawda że Solidarna Polska i Porozumienie stracą po jednym stanowisku ministerialnym?

Dla nas absolutnie priorytetem tych negocjacji jest program, to na nim powinny być oparte wszelkie pozostałe działania. Polska potrzebuje dobrego programu rozwoju i reformy na najbliższe 3 lata rządów Zjednoczonej Prawicy, i to na tym skupiają się nasi negocjatorzy w rozmowach z naszymi partnerami. Dopiero wtedy, kiedy opracujemy plan działania na te najbliższe lata, będziemy mogli dobierać odpowiednich ludzi którzy będą mogli go realizować.

We wspomnianym wywiadzie Radosław Fogiel dodaje jeszcze że „poświęcić więcej czasu na szczere rozmowy które później zaowocują, niż robić coś na chybcika”.

Oczywiście że nie należy robić nic „na chybcika”, ale musimy pamiętać, że rekonstrukcje się robi, a nie o niej mówi. My jako Porozumienie wierzymy że te negocjacje można zakończyć jak najszybciej, i przedstawić naszym wyborcom plany zmian na nadchodzący okres.

Czy Jarosław Gowin wróci do rządu?

Nie wyobrażam sobie nowego rządu bez Jarosława Gowina!


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura