Dramat na Mazowszu. Trzy osoby spłonęły żywcem w samochodzie. Sprawę bada policja

Do zdarzenia doszło na ulicy Harcerskiej w Płocku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie, a następnie w przyłącze gazu. Auto momentalnie stanęło w płomieniach.
 Dramat na Mazowszu. Trzy osoby spłonęły żywcem w samochodzie. Sprawę bada policja
fot. ilustracyjne / pixabay.com

"Nie jest wykluczone, że ofiarami zdarzenia są młodzi mieszkańcy Płocka. Pewność co do ich tożsamości, będziemy mieli po przeprowadzeniu badań genetycznych" – powiedziała PAP rzeczniczka płockiej policji mł. asp. Marta Lewandowska.

Do wypadku, w którym osobowe audi z nieustalonych na razie przyczyn zjechało z drogi, po czym uderzyło w ogrodzenie posesji, a następnie w przyłącze gazowe i budynek mieszkalny, doszło przed północą na ul. Harcerskiej – na peryferiach Płocka. W płonącym aucie, jak informowała wcześniej rzeczniczka płockiej policji, zginęło trzech mężczyzn. W wyniku pożaru samochodu zapalił się dach budynku, w które auto uderzyło - interweniowała straż pożarna.

"Płomienie z płonącego auta przeniosły się na poddasze. Z budynku ewakuowano kobietę, która nie odniosła obrażeń. Ogień został dość szybko ugaszony. Wezwane na miejsce pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu" - relacjonował w sobotę PAP kpt. Edward Mysera, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Jak dodał, ze względu na uszkodzenie przyłącza gazowego i powstałe z tego powodu zagrożenie, z okolicznych budynków ewakuowano 20 osób.

W działaniach ratowniczych brało udział 15 samochodów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Dla ewakuowanych z budynków Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewniło autobus, w którym mogli się schronić do zakończenia akcji gaśniczej. Policjanci na miejscu zdarzenia pracowali pod nadzorem prokuratora. 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura