REKLAMA

ISIS przyznało się do ataku w Minesocie. Nożownik zranił 8 osób

Agencja prasowa dżihadystów - Amak przyznała, że za atak nożownika w centrum handlowym w St. Cloud w stanie Minnesota, odpowiedzialny jest "żołnierz Państwa Islamskiego", który odpowiedział na apel: „atakowanie obywateli państw należących do koalicji krzyżowców”.
 ISIS przyznało się do ataku w Minesocie. Nożownik zranił 8 osób
/ twitter.com
- Uzbrojony w nóż mężczyzna, który w sobotę ranił w amerykańskim stanie Minnesota osiem osób, zanim został zastrzelony przez policjanta, był bojownikiem Państwa Islamskiego” - podała w niedzielę propagandowa agencja prasowa dżihadystów – Amak.

Świadkowie mówią, że przed atakiem dżihadysta pytał jedną osobę, czy wyznaje islam.

W sobotę wieczorem młody mężczyzna ubrany jak pracownik ochrony wyciągnął nóż i zdążył zranić osiem osób - zastrzelił go policjant będący po służbie. Jak się okazało w toku śledztwa, w trakcie ataku napastnik krzyczał coś o Allahu, a jedną osobę zapytał, czy jest muzułmaninem zanim zadał cios. Osiem ofiar nożownika trafiło do szpitala, na szczęście rany nie zagrażały ich życiu.

Przypomnijmy, że do drugiego zamachu doszło wczoraj w Nowym Jorku. Na Manhattanie eksplodował ładunek umieszczony w kontenerze na śmieci. Rannych zostało co najmniej 29 osób. Policjanci odnaleźli też drugą bombę domowej roboty.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura