Najnowszy TS, Elżbieta Rafalska: po wprowadzeniu świadczenia 500+ urodziło się o 17 tys. dzieci więcej

Tematem Numeru najnowszego Tygodnika Solidarność jest program 500+. Mija już rok od wprowadzenia programu. „W najbardziej optymistycznych prognozach zakładaliśmy, że po wprowadzeniu świadczenia 500+ urodzi się o 11,2 tys. dzieci więcej. W rzeczywistości urodziło się niemal o 17 tys. więcej. To niekwestionowany sukces – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z Anną Grabowską.
 Najnowszy TS, Elżbieta Rafalska: po wprowadzeniu świadczenia 500+ urodziło się o 17 tys. dzieci więcej
/ TS
W numerze także:
Izabela Kozłowska  pisze o wystawie relikwii smoleńskich: „Rozdarty na strzępy, zabrudzony ziemią spory kawałek munduru, porwany i nadpalony szalik gen. Andrzeja Błasika, tuż obok niego postrzępiona kapłańska sutanna, zabłocone męskie buty, koszula z koloratką i spodnie – pozostałości ubrania zdjętego z ciała ks. płk. Jana Osińskiego. Te przedmioty to żywy obraz tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku.” Wystawa pamiątek po ofiarach katastrofy smoleńskiej mieści się w Bastionie św. Rocha na Jasnej Górze.

O podwójnych standardach Facebooka pisze Maciek Chudkiewicz  

Rafał Górski w swoim felietonie porusza problem wykluczenia transportowego. „Wykluczenie cyfrowe” to termin, który w ostatnich latach często pojawia się w debacie publicznej. W przeciwieństwie do terminu „wykluczenie transportowe”, który, niestety, nie jest już tak modny, choć równie ważny. Dotyka codziennie ponad pół miliona obywateli i mniej lub bardziej sporadycznie kilku milionów. O co chodzi? Chodzi o białe plamy na mapie Polski, gdzie nie ma kolei, a obywatele są skazani na własny samochód lub autobus.

„Partia Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju (GERB) wygrała przedterminowe wybory parlamentarne w Bułgarii. Nie oznacza to jednak uspokojenia na tamtejszej scenie politycznej – nowy rząd będzie najprawdopodobniej mniejszościowy, a to zawsze zwiastuje kłopoty” - pisze  Leszek Masierak w artykule Bułgaria, czyli PASZTET powyborczy.

W dziale sport wywiad z Dawidem Kubackim, drużynowym mistrzem świata w skokach narciarskich.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe