REKLAMA

Amerykanie coraz bardziej zadowoleni ze swojego 500+

Nowe comiesięczne wypłaty w ramach pakietu pomocy na wypadek pandemii – zwane w Polsce „amerykańskim 500 plus” mogą wydobyć miliony amerykańskich dzieci z ubóstwa. Niektórzy naukowcy uważają, że płatności mogą zmienić życie dzieci jeszcze bardziej – wpływając pozytywnie na całe pokolenie. O sprawie pisze New York Times.
zdjęcie ilustracyjne Amerykanie coraz bardziej zadowoleni ze swojego 500+
zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Amerykańscy naukowcy chcą udowodnić korelację pomiędzy rządowymi programami subsydiów (wydobywaniem się z biedy) a dobrym rozwojem młodzieży. Badania sugerują, że różnice społeczne odzwierciedlają nie cechy odziedziczone lub wrodzone, ale raczej okoliczności, w których dorastały. Naukowcy spekulują, że określone aspekty ubóstwa - słabe odżywianie, podwyższony poziom stresu, niska jakość edukacji - mogą wpływać na rozwój mózgu i funkcji poznawczych. Programy sybsydiów mają likwidować wspomniane problemy.
Naukowcy badają, więc skutki wypłacania ubogim rodzinom płatności gotówkowych w kwotach, które w efekcie są porównywalne z kwotami, które administracja Bidena rozdysponuje w ramach rozszerzonej ulgi podatkowej na dzieci („amerykańskie 500 plus”).

 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura