REKLAMA

Platforma YouTube zablokowała transmisję Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa

Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska została pozbawiona możliwości transmitowania przez platformę YouTube Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa – informuje serwis wPolityce.pl.
 Platforma YouTube zablokowała transmisję Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa
fot. Twitter


Jak podkreśla portal, telewizja EWTN od 2,5 roku transmituje Adorację Wieczystą Najświętszego Sakramentu. „Transmisja ta cieszyła się ogromną popularnością o wymiarze globalnym, co potwierdzały katolickie media zarówno w Polsce, jak i na całym świecie” – czytamy.

W rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” przedstawiciele EWTN stwierdzili, że zablokowanie możliwości transmitowania na żywo Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia jest „nieprzypadkowe”. – Uznajemy to za wyraz dyskryminacji wobec społeczności katolików na świecie, pragnących oddawać cześć Bogu Stwórcy według swoich tradycji i standardów – podkreślono.

„YouTube narusza warunki zawartej z użytkownikami umowy. Bezpodstawne ograniczenia kanału @EWTNPL z nieustającą adoracją z kaplicy w Niepokalanowie. Prawnicy @OrdoIuris są gotowi podjąć interwencję. Niezbędne są również zmiany prawa, które ochronią suwerenność informacyjną PL” – poinformował mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

 


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura