REKLAMA

"Ma u mnie kopa w jaja". Były i obecny publicyści Wyborczej na wojennej ścieżce?

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. Większość posłów klubu PiS [oczywiście bez Solidarnej Polski], Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, a także wszyscy posłowie koła Polska2050 głosowali "za". Platforma Obywatelska, ta sama z którą "Strajk Kobiet" siedział w okopie, wstrzymała się od głosu. Przeciw były Konfederacja i Solidarna Polska, oraz posłanki klubu PiS Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska. W związku z poparciem projektu na Lewicę wylała się fala hejtu ze strony środowisk bliskich Platformie Obywatelskiej i radykalnego "antypisu", a "Strajk Kobiet" wystosował nawet specjalne "ultimatum". Do gardeł rzucili się sobie również dziennikarze wspierający różne strony konfliktu.
budynek Agory, Gazety Wyborczej
budynek Agory, Gazety Wyborczej / Screen YouTube

- Istnienie Lewicy obraża demokrację. Prawdziwa demokracja to taka, w której naród idzie za Panem Budką lub inną osobą z PO. A Lewicy zdarza się grymasić lub wręcz działać na własną rękę.

Lewica jest zła, bo jest. Gdyż robi, cokolwiek robi. Chyba że słucha PO. Stan idealny to taki, w którym Lewica nawet nie zamiauczy, gdy PO wybiera jej kandydatów do Parlamentu Europejskiego i są to ludzie od dawna luźno związani z partiami lewicowymi, za to przypadkiem związani z awanturą iracką i z rozwalaniem Unii przez Busha juniora.

- pisał niedawno Jacek Żakowski na łamach internetowej wersji Wyborczej

Z kolei w radio TOK FM red. Jacek Żakowski w tzw. "Trzódce Żakowskiego" w "Poranku TOK FM" wyraził opinię, że Lewicę w tym konflikcie atakują płatne trolle.

- Napisałem tu (i nie tylko tu) setki wyzwisk pod adresem Jacka Żakowskiego. Za jego wypowiedź, że Lewicę krytykują płatne trolle ma u mnie kopa w jaja. Niech się modli do Karola Marksa o to, żebyśmy się nie spotkali. Sku.wysyn.

- pisze z kolei Jerzy Skoczylas, były publicysta Wyborczej [w oryginale ostatnie słowo nie jest wykropkowane - przyp. red.]


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura