REKLAMA

Piotr Naimski: Baltic Pipe jest prowadzona zgodnie z czasem

- Nikt do tej pory nie powiedział, że realizacja Baltic Pipe będzie opóźniona. Inwestycja jest prowadzona bardzo intensywnie i zgodnie z czasem - powiedział na antenie Polskiego Radii 24 Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
Baltic Pipe Piotr Naimski: Baltic Pipe jest prowadzona zgodnie z czasem
Baltic Pipe / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Lemiel

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu duński operator systemu przesyłowego Energinet poinformował, że Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe. W rurociągu, gaz ma płynąć z Norwegii przez Danię do Polski.

Według Piotra Naimskiego termin otwarcia gazociągu przez nikogo nie został podważony. Inwestycja miała zostać uruchomiona 1 października 2022 r.

 

- Nikt do tej pory nie powiedział, że realizacja Baltic Pipe będzie opóźniona. Wydaje mi się, że mamy wystarczająco dużo problemów i kryzysów dookoła, żebyśmy bili na alarm wtedy, kiedy to nie jest konieczne. I to dotyczy Baltic Pipe

– powiedział polityk, zapoewniając, że strona polska ma kontakt z instytucjami duńskimi "na wszystkich koniecznych szczeblach".

- Inwestycja Baltic Pipe jest prowadzona bardzo intensywnie i zgodnie z czasem

– dodał Piotr Naimski.


Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?
Tygodnik

Opinie

Popkultura