REKLAMA

Jedyna taka przyjaźń na świecie! Zobacz plakat i zwiastun filmu WILK, LEW I JA. W kinach od 19 listopada

Nowy film twórców hitu „Mia i biały lew”! Zobacz plakat i zwiastun filmu „Wilk, lew i ja”. W kinach od 19 listopada
Wilk, lew i ja Jedyna taka przyjaźń na świecie! Zobacz plakat i zwiastun filmu WILK, LEW I JA. W kinach od 19 listopada
Wilk, lew i ja / Materiały prasowe

Nowy film twórców międzynarodowego hitu „MIA I BIAŁY LEW”, który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiach o naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać. W rolach głównych zobaczymy m.in. znanego z „Zielonej mili” czy „Chaty” Grahama Greene’a oraz gwiazdę familijnej produkcji „Smerfy 2” - Mylène Dinh-Robic.

 

Zobacz zwiastun filmu

 

 

Obraz zawierający tekst, ssak

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

 

Gatunek: przygodowy/ familijny

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Gilles de Maistre („Mia i biały lew”, „Pierwszy krzyk”)

Scenariusz: Prune de Maistre („Mia i biały lew”)

Obsada: Molly Kunz („Wdowy”), Graham Greene („Zielona mila”, „Chata”, „Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu”), Mylène Dinh-Robic („Smerfy 2”, „Ojcostwo”), Charlie CarrickRhys SlackRebecca CrollDerek JohnsVictor CornfootEric Clark

Żródło: Materiały prasowe

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura