Histeria po sprzedaży Twittera. Jest reakcja Elona Muska

To już nie są spekulacje - Elon Musk przejmie Twittera, co będzie go kosztowało 44 miliardy dolarów. Informacja ta wzbudziła falę niezadowolenia wśród komentatorów głównie skrajnej lewicy, dotychczas cieszących się z możliwości cenzurowania oponentów pod pretekstem zwalczania mowy nienawiści, przestrzegania „standardów społeczności”, czy walki z fake newsami.
Elon Musk Histeria po sprzedaży Twittera. Jest reakcja Elona Muska
Elon Musk / Flickr/Steve Jurvetson/CC BY 2.0

Tak jak inne największe platformy społecznościowe Twitter znany jest z przywiązania do „walki z mową nienawiści” i innych „standardów społeczności”, które przez środowiska konserwatywne nie bez powodu postrzegane są jako skierowane przeciwko osobom niewyznającym progresywnych ideologii, wprowadzające zwyczajną cenzurę. 

Elon Musk zapowiada koniec cenzury i wolność słowa, co niektórych (w szczególności lewicowych) aktywistów doprowadza do pasji.

Czytaj więcej: Bunt pracowników? Twitter blokuje możliwość wprowadzania nieautoryzowanych modyfikacji po informacji o przejęciu przez Elona Muska

Czytaj więcej: „Czarny dzień internetu”. Histeria aktywisty LGBT. Twitter turla się ze śmiechu

Wobec rosnącej fali niezadowolenia niektórych środowisk głos zabrał nowy właściciel Twittera Elon Musk.

"Skrajna reakcja przeciwciał ze strony tych, którzy boją się wolności słowa, mówi wszystko" - napisał Musk na Twitterze.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe