Bank na wyciągnięcie ręki

Bankowość elektroniczna łączy prostą obsługę z bogactwem możliwości. Co więcej, z niektórych funkcji w aplikacji IKO stworzonej przez PKO Bank Polski możesz z niej korzystać nawet nie posiadając konta w tym banku.
 Bank  na wyciągnięcie ręki
/ fot. Adobe Stock

Korzystając z „IKO bez konta” możesz sprawdzić swój rejestr PPK i PPE w PKO TFI, skorzystać z otwartej bankowości, wymieniać waluty i sprawdzać szczegóły swoich kont walutowych, a także złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową bez konta w PKO Banku Polskim oraz otworzyć konto w największym polskim banku  i dzięki temu zyskać dostęp do wszystkich funkcji IKO.

 

IKO dla każdego

Aplikacji IKO może używać każdy , kto ma skończone 18 lat, polskie obywatelstwo oraz polski adres zamieszkania. Aby zainstalować aplikację należy pobrać IKO ze sklepu z aplikacjami, a następnie wybrać „IKO bez konta” i opcję „uzyskaj dostęp”. Wówczas automatycznie przejdziesz do przeglądarki w telefonie, tam zostaniesz przeprowadzony przez dalsze kroki rejestracji.
W  IKO możesz również podpiąć konto z innego banku. Tak działa otwarta bankowość, czyli nowy sposób korzystania z usług płatniczych wprowadzony przez dyrektywę PSD2. W ramach otwartej bankowości do swojego IKO możesz podpiąć rachunki z wybranych banków. Po dodaniu kont  zobaczysz je zarówno w aplikacji IKO, jak i serwisie internetowym iPKO. Korzystanie z otwartej bankowości jest bezpłatne. Podpięcie konta z innego banku do IKO nie wpływa na opłaty za jego prowadzenie. Aktualnie możesz podpiąć w IKO swoje konto Inteligo, oraz konta prowadzone przez  Pekao S.A, mBank, Santander Bank Polska, BNP Paribas, bank Millennium, Alior Bank, ING, Nest Bank, Credit Agricole i Citi Handlowy. W przyszłości lista banków będzie systematycznie poszerzana.

 

Wygodna autoryzacja bez kodów

Posiadacze IKO doceniają prostą obsługę aplikacji. Jedną z jej wygodnych funkcji jest mobilna autoryzacja. To oznacza, że wszystkie operacje zlecane w serwisie internetowym iPKO albo u konsultanta, zatwierdzasz w swojej aplikacji mobilnej IKO – nie musisz przepisywać kodu z SMS-a lub karty kodów. Jeżeli  telefon ma włączone funkcje biometryczne, możesz potwierdzać część operacji np. odciskiem palca.
W IKO między innymi w prosty sposób dowiesz się o najważniejszych zmianach aplikacji, ofertach i zdarzeniach na swoim koncie. Za pomocą aplikacji otrzymasz powiadomienia push np. na temat nowości dotyczących aplikacji oraz ostrzeżenia przed aktualnymi zagrożeniami, np. fałszywymi SMS-ami, oferty i promocje, które mogą Cię zainteresować oraz informacje o operacjach na koncie, np. potwierdzenie odbioru przelewu na telefon lub wypłaty z bankomatu.

 

Wystarczy powiedzieć, by wykonać operację

Aby jeszcze wygodniej korzystać z aplikacji, do IKO wprowadzono możliwość wykonania wybranych operacji finansowych przy pomocy Asystenta głosowego, czyli mówionych (i pisanych) poleceń. Masz do załatwienia proste sprawy finansowe? Asystent głosowy zrozumie, co do niego mówisz lub piszesz. Na przykład aby zrobić przelew możesz powiedzieć „przelej 100 zł do Janka”. Gdy powiesz „pokaż mi przelewy z ubiegłego miesiąca”, wyszuka odpowiednie transakcje w historii. Jeśli zaś chcesz użyć kodu BLIK, wystarczy, że powiesz: „podaj mi kod BLIK”. Funkcji, które możesz uruchomić głosem jest oczywiście o wiele więcej. Poza tym Asystent głosowy ciągle się uczy i będzie zdobywać nowe umiejętności.

Jeśli czegoś jeszcze nie umie, może przenieść Cię do miejsca w IKO, gdzie zrobisz to samodzielnie. Na przykład gdy powiesz: „chyba zgubiłem kartę” – asystent głosowy przeniesie Cię do ekranu, na którym możesz ją zastrzec. Jeśli zaś zakomunikujesz mu: „chciałabym logować się do IKO odciskiem palca” – asystent głosowy przeniesie Cię do Ustawień. Gdy z kolei powiesz: „potrzebuję dodatkowej gotówki”– asystent głosowy zaproponuje przejście do wniosku o pożyczkę gotówkową
Asystent głosowy w IKO umie już przeanalizować Twoje wydatki i oszczędności w podziale na waluty, okresy i konta. Pokaże też podsumowanie Twoich płatności kartą u wybranego sprzedawcy. Wystarczy że powiesz: "ile wydałem" – asystent głosowy zaproponuje dwie opcje: pokaże, ile wydajesz łącznie oraz w podziale na: operacje kartą debetową, przelewy wychodzące, zobowiązania kredytowe i wypłaty z bankomatu i pozostałe płatności. Podsumuje też płatności kartą u wskazanego przez Ciebie sprzedawcy. Jeśli zadasz mu pytanie „ile oszczędzam?" Asystent głosowy podsumuje Twoje przychody i wydatki oraz pokaże, ile ostatnio zaoszczędziłeś.
Użytkownicy iPhone'ów mogą zaś zyskać jeszcze szybszy dostęp do funkcji z 3D Touch w aplikacji IKO. Wystarczy, że na ekranie swojego iPhone’a mocniej naciśniesz ikonę IKO i wyświetlą się skróty do: przelewów, kodu BLIK, mapy oddziałów i bankomatów, czy historii konta - wybierz jeden ze skrótów, zaloguj się do IKO i korzystaj z wybranej funkcji.

 

Spersonalizuj profil

By korzystanie z aplikacji było jeszcze przyjemniejsze, możesz spersonalizować swoje IKO. W prosty sposób dopasujesz ekran logowania do IKO oraz ekran startowy do swoich potrzeb – możesz mieć pod ręką swoje ulubione funkcje, a także w dowolnym momencie zmienić ustawienia.

Ekran IKO może być jasny lub ciemny (tzw. dark mode). Zmienisz go w prosty sposób w ustawieniach konta. Dlaczego warto wypróbować tryb ciemny? Mniejsza ilość emitowanego światła, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego kontrastu, może być wygodniejsza dla Twoich oczu. W niektórych modelach telefonu tryb ciemny oznacza oszczędność baterii.
W mobilnej aplikacji IKO możesz również skorzystać z serwisu telefonicznego (IVR) lub pomocy konsultanta. Wystarczy, że zadzwonisz prosto z IKO, bez podawania swojego numeru klienta i hasła telefonicznego. Logowanie do aplikacji potwierdza Twoją tożsamość. Automatyczny serwis telefoniczny (IVR) daje Ci możliwość załatwienia swoich bankowych spraw samodzielnie, na klawiaturze telefonu.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.


 

POLECANE
Geje uznali się za lesbijki i zgarnęli kobietom nagrody sprzed nosa tylko u nas
Geje uznali się za lesbijki i zgarnęli kobietom nagrody sprzed nosa

Kolejny raz kilku transseksualistów zabrało kobietom sportowe nagrody przeznaczone dla zawodniczek, które kobietami się urodziły, a nie tylko mianowały. Kto jednak transseksualiście zabroni, skoro każdy z nas może sobie dzisiaj dowolnie wybrać swoją prawdziwą rzekomo tożsamość?

Kongres USA przyjął wielką piękną ustawę Donalda Trumpa z ostatniej chwili
Kongres USA przyjął "wielką piękną ustawę" Donalda Trumpa

Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę "One Big Beautiful Bill Act" zapowiadaną przez prezydenta Donalda Trumpa, łączącą cięcia podatków, redukcje socjalne i większe środki na deportacje.

Ogromny pożar bloku mieszkalnego w Ząbkach z ostatniej chwili
Ogromny pożar bloku mieszkalnego w Ząbkach

Około 20 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem budynku wielorodzinnego przy ulicy Powstańców 62 w podwarszawskich Ząbkach.

Qczaj dopiero co zrobił prawo jazdy: Mam BMW M2, to samochód dla wariatów gorące
Qczaj dopiero co zrobił prawo jazdy: "Mam BMW M2, to samochód dla wariatów"

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu.

Straż Graniczna miała odesłać migranta do Niemiec pod presją mieszkańców Gubina z ostatniej chwili
Straż Graniczna miała odesłać migranta do Niemiec pod presją mieszkańców Gubina

Próba nielegalnego przekazania migranta na polską stronę granicy wywołała w czwartek nerwową interwencję mieszkańców Gubina – informuje Robert Bąkiewicz z Ruchu Obrony Granic.

Grafzero: Zew Zajdla 2024 z ostatniej chwili
Grafzero: Zew Zajdla 2024

Nadszedł czas na Nagrody Fandomu Polskiego, czyli popularne Zajdle! W 2025 roku nieco wcześniej, bo Polcon ma miejsce w lipcu, ale równie ciekawie. Sześć powieści i cztery opowiadania - Grafzero vlog literacki podaje swoje typy!

PGNiG wydało pilny komunikat dla klientów z ostatniej chwili
PGNiG wydało pilny komunikat dla klientów

Uwaga na fałszywych przedstawicieli PGNiG Obrót Detaliczny i Grupy Orlen. Sprawdź, jak się chronić przed oszustami podszywającymi się pod pracowników.

Nie żyje gwiazda filmów Quentina Tarnatino z ostatniej chwili
Nie żyje gwiazda filmów Quentina Tarnatino

W czwartek w wieku 67 lat po prawdopodobnym zawale serca zmarł Michael Madsen, gwiazda "Wściekłych psów" i "Kill Billa".

Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego piratem drogowym tylko u nas
Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego piratem drogowym

W Polsce, proszę Państwa, logika od dawna prosiła o azyl polityczny, ale ostatnio chyba wyemigrowała na stałe, i to bez prawa powrotu. Bo jak inaczej skomentować fakt, który nawet dla mnie, człowieka przywykłego do absurdów postkomunizmu, jest niczym diament w koronie groteski?

Trump rozmawiał z Putinem. Jest reakcja Kremla z ostatniej chwili
Trump rozmawiał z Putinem. Jest reakcja Kremla

W czwartek Władimir Putin powiedział prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w rozmowie telefonicznej w czwartek, że Moskwa nie zrezygnuje z celów, jakie sobie postawiła dotyczących wojny na Ukrainie.

REKLAMA

Bank na wyciągnięcie ręki

Bankowość elektroniczna łączy prostą obsługę z bogactwem możliwości. Co więcej, z niektórych funkcji w aplikacji IKO stworzonej przez PKO Bank Polski możesz z niej korzystać nawet nie posiadając konta w tym banku.
 Bank  na wyciągnięcie ręki
/ fot. Adobe Stock

Korzystając z „IKO bez konta” możesz sprawdzić swój rejestr PPK i PPE w PKO TFI, skorzystać z otwartej bankowości, wymieniać waluty i sprawdzać szczegóły swoich kont walutowych, a także złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową bez konta w PKO Banku Polskim oraz otworzyć konto w największym polskim banku  i dzięki temu zyskać dostęp do wszystkich funkcji IKO.

 

IKO dla każdego

Aplikacji IKO może używać każdy , kto ma skończone 18 lat, polskie obywatelstwo oraz polski adres zamieszkania. Aby zainstalować aplikację należy pobrać IKO ze sklepu z aplikacjami, a następnie wybrać „IKO bez konta” i opcję „uzyskaj dostęp”. Wówczas automatycznie przejdziesz do przeglądarki w telefonie, tam zostaniesz przeprowadzony przez dalsze kroki rejestracji.
W  IKO możesz również podpiąć konto z innego banku. Tak działa otwarta bankowość, czyli nowy sposób korzystania z usług płatniczych wprowadzony przez dyrektywę PSD2. W ramach otwartej bankowości do swojego IKO możesz podpiąć rachunki z wybranych banków. Po dodaniu kont  zobaczysz je zarówno w aplikacji IKO, jak i serwisie internetowym iPKO. Korzystanie z otwartej bankowości jest bezpłatne. Podpięcie konta z innego banku do IKO nie wpływa na opłaty za jego prowadzenie. Aktualnie możesz podpiąć w IKO swoje konto Inteligo, oraz konta prowadzone przez  Pekao S.A, mBank, Santander Bank Polska, BNP Paribas, bank Millennium, Alior Bank, ING, Nest Bank, Credit Agricole i Citi Handlowy. W przyszłości lista banków będzie systematycznie poszerzana.

 

Wygodna autoryzacja bez kodów

Posiadacze IKO doceniają prostą obsługę aplikacji. Jedną z jej wygodnych funkcji jest mobilna autoryzacja. To oznacza, że wszystkie operacje zlecane w serwisie internetowym iPKO albo u konsultanta, zatwierdzasz w swojej aplikacji mobilnej IKO – nie musisz przepisywać kodu z SMS-a lub karty kodów. Jeżeli  telefon ma włączone funkcje biometryczne, możesz potwierdzać część operacji np. odciskiem palca.
W IKO między innymi w prosty sposób dowiesz się o najważniejszych zmianach aplikacji, ofertach i zdarzeniach na swoim koncie. Za pomocą aplikacji otrzymasz powiadomienia push np. na temat nowości dotyczących aplikacji oraz ostrzeżenia przed aktualnymi zagrożeniami, np. fałszywymi SMS-ami, oferty i promocje, które mogą Cię zainteresować oraz informacje o operacjach na koncie, np. potwierdzenie odbioru przelewu na telefon lub wypłaty z bankomatu.

 

Wystarczy powiedzieć, by wykonać operację

Aby jeszcze wygodniej korzystać z aplikacji, do IKO wprowadzono możliwość wykonania wybranych operacji finansowych przy pomocy Asystenta głosowego, czyli mówionych (i pisanych) poleceń. Masz do załatwienia proste sprawy finansowe? Asystent głosowy zrozumie, co do niego mówisz lub piszesz. Na przykład aby zrobić przelew możesz powiedzieć „przelej 100 zł do Janka”. Gdy powiesz „pokaż mi przelewy z ubiegłego miesiąca”, wyszuka odpowiednie transakcje w historii. Jeśli zaś chcesz użyć kodu BLIK, wystarczy, że powiesz: „podaj mi kod BLIK”. Funkcji, które możesz uruchomić głosem jest oczywiście o wiele więcej. Poza tym Asystent głosowy ciągle się uczy i będzie zdobywać nowe umiejętności.

Jeśli czegoś jeszcze nie umie, może przenieść Cię do miejsca w IKO, gdzie zrobisz to samodzielnie. Na przykład gdy powiesz: „chyba zgubiłem kartę” – asystent głosowy przeniesie Cię do ekranu, na którym możesz ją zastrzec. Jeśli zaś zakomunikujesz mu: „chciałabym logować się do IKO odciskiem palca” – asystent głosowy przeniesie Cię do Ustawień. Gdy z kolei powiesz: „potrzebuję dodatkowej gotówki”– asystent głosowy zaproponuje przejście do wniosku o pożyczkę gotówkową
Asystent głosowy w IKO umie już przeanalizować Twoje wydatki i oszczędności w podziale na waluty, okresy i konta. Pokaże też podsumowanie Twoich płatności kartą u wybranego sprzedawcy. Wystarczy że powiesz: "ile wydałem" – asystent głosowy zaproponuje dwie opcje: pokaże, ile wydajesz łącznie oraz w podziale na: operacje kartą debetową, przelewy wychodzące, zobowiązania kredytowe i wypłaty z bankomatu i pozostałe płatności. Podsumuje też płatności kartą u wskazanego przez Ciebie sprzedawcy. Jeśli zadasz mu pytanie „ile oszczędzam?" Asystent głosowy podsumuje Twoje przychody i wydatki oraz pokaże, ile ostatnio zaoszczędziłeś.
Użytkownicy iPhone'ów mogą zaś zyskać jeszcze szybszy dostęp do funkcji z 3D Touch w aplikacji IKO. Wystarczy, że na ekranie swojego iPhone’a mocniej naciśniesz ikonę IKO i wyświetlą się skróty do: przelewów, kodu BLIK, mapy oddziałów i bankomatów, czy historii konta - wybierz jeden ze skrótów, zaloguj się do IKO i korzystaj z wybranej funkcji.

 

Spersonalizuj profil

By korzystanie z aplikacji było jeszcze przyjemniejsze, możesz spersonalizować swoje IKO. W prosty sposób dopasujesz ekran logowania do IKO oraz ekran startowy do swoich potrzeb – możesz mieć pod ręką swoje ulubione funkcje, a także w dowolnym momencie zmienić ustawienia.

Ekran IKO może być jasny lub ciemny (tzw. dark mode). Zmienisz go w prosty sposób w ustawieniach konta. Dlaczego warto wypróbować tryb ciemny? Mniejsza ilość emitowanego światła, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego kontrastu, może być wygodniejsza dla Twoich oczu. W niektórych modelach telefonu tryb ciemny oznacza oszczędność baterii.
W mobilnej aplikacji IKO możesz również skorzystać z serwisu telefonicznego (IVR) lub pomocy konsultanta. Wystarczy, że zadzwonisz prosto z IKO, bez podawania swojego numeru klienta i hasła telefonicznego. Logowanie do aplikacji potwierdza Twoją tożsamość. Automatyczny serwis telefoniczny (IVR) daje Ci możliwość załatwienia swoich bankowych spraw samodzielnie, na klawiaturze telefonu.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe