[video] Ks. Tomasz Kancelarczyk po ataku bpa Pieronka na władze: Jest mi po prostu wstyd

Po zarzucie dyktatury, jaki bp Tadeusz Pieronek poczynił publicznie wobec władzy sprawę postanowił skomentować bardzo znany w środowisku prolajferskim dyrektor Bractwa Małych Stópek ze Szczecina, ks. Tomasz Kancelarczyk. Na co dzień ks. Tomasz zajmuje się pomocą matkom w kłopotach materialnych, promocją świętości życia, organizowaniem zbiórek na pieluchy i inne towary pierwszej potrzeby dla niemowląt i małych dzieci.
 [video] Ks. Tomasz Kancelarczyk po ataku bpa Pieronka na władze: Jest mi po prostu wstyd
/ YT, print screen
... byłem w Warszawie na marszu niepodległości (...) autokar mojej grupy został zatrzymany przez policję. Gdy wyjrzałem na zewnątrz zobaczyłem szpaler przygotowanych do akcji funkcjonariuszy w pełnym bojowym rynsztunku (...) nie zostaliśmy wyprowadzeni z autokaru
- pisze ks. Kancelarczyk tłumacząc, że nie wyprowadzono ich prawdopodobnie dlatego, że on brał odpowiedzialność za młodzież.
 
Tego szczęścia wtedy nie miała młodzież narodowa, która wracała innym autokarem. Wszyscy zostali wywleczeni z autokaru i położeni na glebie. 
- kontynuuje wspomnienia.

Dodaje także, że nikt wtedy nie mówił o dyktaturze.
 
...kiedy słyszę o tym, że jakiś ksiądz robi coś złego (...) jest mi po prostu wstyd, bo nas księży łączy bardzo mocno ołtarz i nie możemy przejść obok grzechu współbrata bez emocji. Niestety to samo poczułem gdy przeczytałem słowa księdza biskupa Pieronka o dyktaturze w naszym kraju
- wyznaje.

Dalej dyrektor BMS pisze, że brak pohamowania w zaangażowaniu politycznym to u biskupa jedno, ale zupełnie czymś innym jest nawoływanie do przemocy:
 
... rzucanie hasła do walki to już jest coś bardzo złego
- podsumowuje.


Więcej o działalności ks. Tomasza i Bractwa TUTAJźródło: fb, YT

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe