REKLAMA

Facebook zablokował ponad 300 prawicowych stron

W ostatnich dniach na portalu społecznościowym Facebook zablokowano około 300-350 stron, których treści uznano za rasistowskie, homofobiczne lub islamofobiczne. W ramach akcji blokowano jednak i sprawdzano znacznie więcej stron i kont osób, które przedstawiały treści narodowościowe czy katolickie.
 Facebook zablokował ponad 300 prawicowych stron
screen YT

Przed chwilą Facebook zablokował mi konto, tylko dlatego, że jestem administratorem jednej z katolickich stron 


- czytamy we wpisie dziennikarz Pawła Ozdoby na Twitterze. 

Podobna sytuacja spotkała wiele osób, które na swoich profilach, lub na zarządzanych przez siebie stronach, umieszczają treści patriotyczne lub związane z chrześcijaństwem – nawet osoby prowadzące sprzeedaż odzieży patriotycznej czy organizujące rekonstrukcje historyczne.

Szybko okazało się, że za masowymi zgłoszeniami kont na Facebooku stoją działacze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
 

Pracownicy i wolontariusze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przeprowadzili w czasie weekendu szeroko zakrojoną akcję usuwania stron które publikowały treści o charakterze rasistowskim, homofobicznym i islamofobiczny. 
Łącznie zgłosiliśmy ponad 2000 stron organizacji neofaszystowakich, skrajnie prawicowych i antyislamskich.
W wyniku tych działań ponad 300 zostało zablokowanych i usuniętych. 
Podobne akcje będziemy przeprowadzać systematycznie


- głosi komunikat organizacji. 

Jest to już kolejna taka sytuacja, kiedy strony uznane za prawicowe są masowo blokowane. Podobnie jak na przykład w ubiegłym roku, większość stron po weryfikacji ze strony Facebooka została odblokowana.

źródło: do rzeczy

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura