loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Facebook zablokował ponad 300 prawicowych stron
Opublikowano dnia 31.07.2017 08:24
W ostatnich dniach na portalu społecznościowym Facebook zablokowano około 300-350 stron, których treści uznano za rasistowskie, homofobiczne lub islamofobiczne. W ramach akcji blokowano jednak i sprawdzano znacznie więcej stron i kont osób, które przedstawiały treści narodowościowe czy katolickie.

screen YT

Przed chwilą Facebook zablokował mi konto, tylko dlatego, że jestem administratorem jednej z katolickich stron 


- czytamy we wpisie dziennikarz Pawła Ozdoby na Twitterze. 

Podobna sytuacja spotkała wiele osób, które na swoich profilach, lub na zarządzanych przez siebie stronach, umieszczają treści patriotyczne lub związane z chrześcijaństwem – nawet osoby prowadzące sprzeedaż odzieży patriotycznej czy organizujące rekonstrukcje historyczne.

Szybko okazało się, że za masowymi zgłoszeniami kont na Facebooku stoją działacze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
 

Pracownicy i wolontariusze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przeprowadzili w czasie weekendu szeroko zakrojoną akcję usuwania stron które publikowały treści o charakterze rasistowskim, homofobicznym i islamofobiczny. 
Łącznie zgłosiliśmy ponad 2000 stron organizacji neofaszystowakich, skrajnie prawicowych i antyislamskich.
W wyniku tych działań ponad 300 zostało zablokowanych i usuniętych. 
Podobne akcje będziemy przeprowadzać systematycznie


- głosi komunikat organizacji. 

Jest to już kolejna taka sytuacja, kiedy strony uznane za prawicowe są masowo blokowane. Podobnie jak na przykład w ubiegłym roku, większość stron po weryfikacji ze strony Facebooka została odblokowana.

źródło: do rzeczy
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.