loading
Proszę czekać...
Facebook zablokował ponad 300 prawicowych stron
Opublikowano dnia 31.07.2017 08:24
W ostatnich dniach na portalu społecznościowym Facebook zablokowano około 300-350 stron, których treści uznano za rasistowskie, homofobiczne lub islamofobiczne. W ramach akcji blokowano jednak i sprawdzano znacznie więcej stron i kont osób, które przedstawiały treści narodowościowe czy katolickie.

screen YT

Przed chwilą Facebook zablokował mi konto, tylko dlatego, że jestem administratorem jednej z katolickich stron 


- czytamy we wpisie dziennikarz Pawła Ozdoby na Twitterze. 

Podobna sytuacja spotkała wiele osób, które na swoich profilach, lub na zarządzanych przez siebie stronach, umieszczają treści patriotyczne lub związane z chrześcijaństwem – nawet osoby prowadzące sprzeedaż odzieży patriotycznej czy organizujące rekonstrukcje historyczne.

Szybko okazało się, że za masowymi zgłoszeniami kont na Facebooku stoją działacze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
 

Pracownicy i wolontariusze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przeprowadzili w czasie weekendu szeroko zakrojoną akcję usuwania stron które publikowały treści o charakterze rasistowskim, homofobicznym i islamofobiczny. 
Łącznie zgłosiliśmy ponad 2000 stron organizacji neofaszystowakich, skrajnie prawicowych i antyislamskich.
W wyniku tych działań ponad 300 zostało zablokowanych i usuniętych. 
Podobne akcje będziemy przeprowadzać systematycznie


- głosi komunikat organizacji. 

Jest to już kolejna taka sytuacja, kiedy strony uznane za prawicowe są masowo blokowane. Podobnie jak na przykład w ubiegłym roku, większość stron po weryfikacji ze strony Facebooka została odblokowana.

źródło: do rzeczy
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wydarzenie bez precedensu - ratingi Polski w górę, Włoch w dół
1.W ostatni piątek jedna z 3 największych agencji ratingowych Moody’s obniżyła rating Włoch o jeden stopień z Baa2 do Baa3 uzasadniając to wyraźną zmianą strategii budżetowej włoskiego rządu i znacząco podniesionym deficytem, zdecydowanie wyższym niż oczekiwano.
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za umiarkowany sukces.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.