Jerzy Bukowski: "Lotna Czytelnia" nad Wisłą

W Krakowie postanowiono wskrzesić tę dobrą tradycję i dlatego od dzisiaj do 14 sierpnia na miejskiej plaży przy bulwarze Kurlandzkim zacznie funkcjonować plenerowa biblioteka, tzw. „Lotna Czytelnia”. Będzie ona czynna w dni bezdeszczowe od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-15.00.
Dzięki tej inicjatywie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej będzie można nie tylko wypożyczać wybrane publikacje, ale także oddać wcześniej wypożyczone z niej.
- Odwiedzające nasze stoisko dzieci będą mogły posłuchać bajek czy też zagrać w gry planszowe. Oprócz tego, zaprosimy je na wspólne „Podróże po literaturze”: warsztaty przybliżające kulturę innych krajów - powiedział portalowi LoveKrakow.pl dyrektor WBP Jerzy Woźniakiewicz.
Często spaceruję tym bulwarem, będę się więc bacznie przyglądał wypoczywającym na nim krakowianom i turystom, aby zobaczyć, czy zagłębiają się w lekturze książek.