Ks. Wierzbicki [KUL] o "Margot": "...osoba o wielkim potencjale intelektualnym". Palade komentuje

Kierownik Katedry Etyki KUL ks. prof. Alfred Wierzbicki, który wcześniej podpisał poręczenie za Michała Sz. vel Margot, wczoraj w programie Moniki Olejnik w TVN24 przyznał, że nie żałuje swojego ruchu w tej sprawie. "Doszedłem do wniosku, że w stosunku do Margot zastosowano nieproporcjonalne środki (...) i że jest to represja. Ja mam już tyle lat, że dobrze pamiętam jeszcze czasy komuny, kiedy represjonowano. I kiedy zwrócono się do mnie (...) nie miałem żadnych wątpliwości, że należy tej osobie pomóc" - mówił ks. Wierzbicki na antenie.
ks. Alfred  Wierzbicki, red. Monika Olejnik Ks. Wierzbicki [KUL] o
ks. Alfred Wierzbicki, red. Monika Olejnik / print screen/TVN24/KropkaNadI

 

Nie miałem żadnych wątpliwości, że należy tej osobie pomóc. Zwłaszcza, że chciałem się przeciwstawić także eskalacji nienawiści i narastającej w Polsce homofobii

- kontynuował duchowny.

 

To był raczej rodzaj konfuzji, zmieszania niżeli zaskoczenia. Ale zmieszania też dlatego, że rozumiem, ile wściekłości przeżywa.

 

Ja nie znam jej, nigdy jej nie spotkałem, ale słyszałem, że jest to osoba o wielkim potencjale intelektualnym i to też jest w jakimś kontraście

- powiedział o swojej reakcji na wulgarny gest Margot wobec min. Ziobry.

 

Ks. A.Wierzbicki (KUL) o Margot: "Ja nie znam jej, nigdy jej nie spotkałem, ale słyszałem, że jest to osoba o wielkim potencjale intelektualnym".

 

Co dalej? Spadną wpływy ze składek dla uczelni. Lewica nie zacznie płacić, co bardziej konserwatywni przestaną

- skomentował socjolog Marcin Palade.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe